Сусіди Росії бояться початку війни, – Newsweek

234
Журналістка Джил Доґерті зробила висновки щодо політичної ситуації навколо РФ після кількамісячної подорожі Росією, Грузією та країнами Балтики.

«Таксист у Москві запитав мене, звідки я. «Зі США», – відповіла я. Водій зітхнув: «Був там один раз. У Чикаго. Мені сподобалося. Але скажи: коли війна почнеться», – сказав він щиро», – пригадала у статті для Newsweek журналістка.
Також вона зазначила, що в містечку Нарва місцеві мешканці на питання про те, чого вони бояться, відповідають іще одним питанням: «Чи буде місто наступним?». Естонці, особливо в регіонах неподалік російського кордону, бояться, що Російська Федерація застосує в їх країні таку ж «гібридну» тактику, як і в Україні.
Тим не менше, естонська влада сумнівається, що Кремль наважиться на такі агресивні дії щодо їхньої держави як країни НАТО. Проте політики не відкидають імовірності, що РФ організує неоднозначну атаку, на яку Альянс не реагуватиме так само, як кілька років тому було у Грузії.
У столиці РФ «воєнна гарячка» в самому розпалі. Якщо у Грузії чи Естонії намагаються пом’якшити відповідні заяви, то в Москві говорять прямо: НАТО і РФ вороги, тому необхідно готуватися до «відкритої західної агресії».
Журналістка зауважила, що одне з пропагандистських російських ЗМІ оприлюднило матеріал із заголовком «Новий російський бомбардувальник завдає ядерний удар з космосу». Пізніше виявилося, що це фейкова інформація. Навіть більше – технічна можливість здійснити таку атаку лише результат фантазії прокремлівських акул пера.
Один із пропагандистських телеканалів Russia Today серйозно напружує обстановку: «Смертоносний радіоефір: Росія почала випробовувати електромагнітну зброю, яка повинна повністю виводити з ладу ворожу електроніку».
Пізніше виявилося, що це чергова брехлива історія від російських ЗМІ. Знаково, що не лише путінські журналісти підливають масла у вогонь, зокрема екс-президент СРСР Міхаіл Горбачов заявив, що під час Варшавського саміту НАТО Альянс «оголосив війну Росії».
Представник РФ при НАТО Алєксандр Грушко позиціонує розміщення батальйонів Альянсу в Естонії, Польщі, Латвії й Литві як «доказ того, що ці країни створені для політичного і військового тиску на Росію». За його словами, Росія в цій ситуації не має іншого виходу, крім того, щоб «відповідати на цю загрозу».
Російські політики виправдовують усі прогалини в зовнішній політика тезою «це наш вибір», що нагадує радянські запевнення про «дружбу і мир», коли причетний до всіх конфліктів СРСР «не хотів війни».
«Чи існують хоч якісь приклади того, що Росія руйнує систему безпеки в Європі? Це брехня! Швеція каже, що ми їм загрожуємо. Велика Британія каже, що ми загроза. Секретар НАТО Єнс Столтенберг вважає, що ми порушуємо порядок. Покажіть якісь приклади і будемо над тим працювати», – стверджує прес-секретар Міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова.
Глава РФ Владімір Путін нещодавно також натякнув, що нібито в курсі планів Заходу щодо нападу на Росію. У цей же час російське джерело Newsweek зазначає, що Путін планує або відносити СРСР за допомогою «зелених чоловічків», або надягне на себе маску лідера, який хоче «об’єднати світ проти тероризму».

Коментарi

Коментарiв