Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження проти директора НАБУ

297
Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження проти директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника.

Відповідну інформацію оприлюднили після заяви про злочин нардепа Ігоря Луценка. Відповідь правоохоронців оприлюднив у своєму Facebook журналіст Володимир Бойко: «Повідомлення про злочин, скоєний Ситником, зареєстроване в Єдиному реєстрі досудових розслідувань Генеральною прокуратурою України 11 липня 2016 року. Кримінальне провадження направлено Генпрокуратурою в прокуратуру Києва для організації досудового слідства».
Він зауважив, що Бойко звернувся до ГПУ після того, як двоє членів Ради громадського контролю при НАБУ Віталій Шабунін  та Дмитро Шерембей подали неправдиву інформацію про себе, а голова відомства Артем Ситник всупереч закону відмовився їх звільняти.
Журналіст також підкреслив, що, відповідно до Положення про Раду громадського контролю при НАБУ, Ситник був зобов’язаний достроково припинити повноваження не тільки Шабуніна й Шерембея, але й інших членів Ради, які представляють громадські організації, «які висунули брехунів». Проте глава антикорупційного відомства скоїв злочин в інтересах Шабуніна та Шерембея, при цьому не виконавши вимоги Указу Президента, яким було затверджено Положення про Раду.
«Оскільки невиконання законних вимог народного депутата становить склад злочину, Ігор Луценко подав у ГПУ заяву про скоєне Ситником кримінальне правопорушення й примусив свого однофамільця через суд відкрити щодо Ситника кримінальне провадження. Також можу проінформувати Шабуніна, що наступними процесуальними кроками стане визнання Ігоря Луценка потерпілим і допит його в якості потерпілого в ході якого народний депутат планує заявити клопотання про допит мене як свідка – я дуже багато можу розповісти про специфічні корупційні відносини між Ситником та колишнім головою Ради громадського контролю при НАБУ Шабуніним. Сподіваюсь, що після повідомлення Ситнику про підозру слідчий звернеться до суду з клопотання про відсторонення директора НАБУ від посади на період досудового слідства», – підсумував Бойко.

Коментарi

Коментарiв