Влада змушує олігархів ділитися з нею, – нардеп

171
Журналіст, народний депутат України від «Блоку Петра Порошенка» Сергій Лещенко проаналізував обіцянки влади щодо деолігархізації.

За словами Лещенка, обіцянки влади щодо деолігархізації провалилися, тому чинний Президент України Петро Порошенко вимушений іти слідами своїх попередників і створювати клан, який повинен стати фінансовою базою при політичній надбудові, що гарантує тривале перебування при владі, після чого глава держави зможе мирно та спокійно піти з посади.
В основі клану – одіозний нардеп Ігор Кононенко, який нещодавно вже встиг засвітитися у скандалі щодо відставки міністра економічного розвитку й торгівлі Айвараса Абромавичуса.
Саме Кононенко контролює кілька масштабних фінансових схем. Наприклад, як зазначив у статті для Нового времени Лещенко, йдеться про «виведення грошей з державних обленерго, де під його парасолькою працювала компанія Енергомережа братів Крючкових. Один з них нещодавно був оголошений у розшук, а напередодні на новому Rolls-Royce приїжджав до Фонду держмайна обговорювати умови приватизації обленерго. У своєму інтерв’ю голова регулятора Дмитро Вовк прямо сказав, що Кононенко намагався командувати його органом і захищати Крючкових, називаючи їх «непоганими хлопцями».
Одним із основних помічників Порошенка у «клані» є глава Державної фіскальної служби Роман Насіров, який, за словами нардепа, став символом «збереження старих схем на митниці й непрозорої роботи податківців».
Журналіст підкреслив, що раніше роль переговірника з олігархами в цій системі займав Борис Ложкін, проте нині його замінив новий Генеральний прокурор Юрій Луценко, який нещодавно провів перемовини з одіозним олігархом Ігорем Коломойським.
Останнього лякають націоналізацією його «ПриватБанку», проте й Коломойський не пасе задніх, оскільки має серйозну опору – «Народний фронт» і глава МВС Арсен Аваков, «який посилає сигнали про можливий протест збройних батальйонів проти влади Порошенка».
Тим не менше, коли йдеться про контроль над «головними дійними коровами» держави, навіть найзапекліші конкуренти можуть домовитися. Зокрема, ті ж Аваков і Кононенко контролюють Міністерство інфраструктури, де корупція, за словами нардепа, незнищенна.
«Оскільки економічний прорив до наступних виборів президента сумнівний, а партійна каса тріщить від тіньових доходів, все імовірнішим стає перевірений Леонідом Кучмою спосіб збереження влади. Його підвалини – моделювання другого туру виборів, коли проти чинного Президента будуть виводити найбільш одіозного та найменш прохідного кандидата», – підсумував Лещенко.

Коментарi

Коментарiв