Експерт назвав 4 варіанти розвитку українсько-російської війни

237
Політичний експерт Анатолій Окситюк висловив думку, що відносини України й РФ найближчим часом можуть розвиватися відповідно до чотирьох різних сценаріїв.

Одним із імовірних сценаріїв розвитку подій є інтеграція України з Європейським Союзом і НАТО. На думку експерта, цей варіант навряд чи буде реалізовано, оскільки чинна українська влада не демонструє зацікавленості переходом державного управління на європейський рівень.
«Президенту зручно працювати в умовах ослаблених корупцією та неформальною політикою інститутів влади, використовуючи прийоми клієнтелізму і тиску з боку правоохоронної системи. До того ж, існують і об’єктивні чинники в самому ЄС – це і нелегальна міграція, падіння економічного розвитку, вихід Великобританії з ЄС, зростання націоналізму та екстремізму. Звичайно, зростання євроскептицизму в Євросоюзі, криза єврозони, і побоювання з приводу масової міграції навряд чи поставлять питання про розширення ЄС на порядок денний у найближчому десятилітті. А останній саміт НАТО у Варшаві показав, що Україна розглядається все більш виразно як театр потенційних військових дій між НАТО і РФ», – зауважив у статті для Апострофа Окситюк.
Згідно з другим сценарієм, Україна повернеться до багатовекторної й політики та стабілізує відносини з Російською Федерацією. Такий розвиток подій можливий у разі нормалізації зв’язків між РФ і Заходом, коли буде визнано право Росії впливати на країни пострадянського простору. Відповідно, питання щодо анексії Криму відпаде саме собою, а проблема щодо Донбасу буде вирішена за допомогою федералізації країни.
Поки РФ і Захід далекі від такого узгодження. До того ж, поки незрозуміло, якою буде політика команди нового президента США. Політолог підкреслив, що в такому розвитку подій зацікавлені Німеччина та Франція: «Зокрема, посольства ФРН і Франції, а також німецькі партійні фонди відкрили ряд програм співпраці і діалогу між російськими і українськими молодіжними організаціями, лідерами громадської думки. З російського боку також вже запущені програми по виробленню діалогу з українськими партнерами, і вони направлені на роботу в експертному середовищі».
Відповідно до третього сценарію, на територіях тимчасово окупованого Донбасу відбудеться активізація воєнних дій. За словами Окситюка, саме цей варіант поки є найбільш імовірним, оскільки він допоможе Президенту України Петру Порошенку відсунути на другий план економічні проблеми та проблеми щодо низки реформ.
Четвертий варіант – перемога проросійських політичних сил, як це було у грузинському сценарії. Це буде можливим лише через кілька електоральних циклів, оскільки поки проросійська опозиція досить ослаблена.
«Інші політичні сили, які в латентній формі симпатизують Кремлю, будуть націлені на дострокові вибори в парламенті, щоб посилити свої позиції і представництво в структурах влади. В цілому, відкат у бік Росії може відбутися через повільне реформування країни, яке дуже часто відбувається під тиском західних партнерів і кредиторів. У кулуарах від західних дипломатів можна почути, що в Україні за півтора роки навчилися дуже добре розмовляти мовою реформ, але насправді реального просування дуже мало», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв