На Ердоґана чекає доля Януковича, – Портніков

187
Журналіст, політичний коментатор Віталій Портніков порівняв Україну й Туреччину з точки зору дій влади під час спроби переворотів.

У статті для Радіо Свобода Портніков зауважив, що і в Україні, і в Туреччині населення виступало проти спроб узурпації влади. Активісти намагалися опиратися силовикам навіть без наявності зброї. Українці фактично з голими руками протистояли «Беркуту» й танкам.
Після подій Майдану українській владі не вдалося реалізувати план узурпації керівництва держави, що почалося з перших днів правління вже екс-президента Віктора Януковича. Відповідно, головна структура узурпації в Україні, тобто Партія регіонів, після цього розвалилася.
Досить схожі події відбулися і в Туреччині, де народ стримав військовий переворот. Проте різниця в тому, що в Україні глава держави Янукович був «мотором узурпації», в той час як турецький лідер Реджеп Тайїп Ердоґан став головною фігурою протидії путчистам.
«Головне питання після придушення путчу полягало у тому, як скористається президент Туреччини цією перемогою. Чи зможе він зрозуміти, що переміг тільки завдяки демократії – або ж спробує посилити свою власну владу, мотивуючи це боротьбою зі вчорашніми путчистами. Дії Ердогана показують, що він вибрав другий варіант», – підкреслив автор.
На думку Портнікова, Ердоґан припускається жахливої помилки, оскільки зробив неправильні висновки зі своєї перемоги. Зокрема він зазначив, що головним партнером у збереженні влади для турецького керівника було прагнення населення до захисту цивільного правління, обраної влади, яка, у свою чергу, повинна дотримуватися законодавства й незалежності гілок влади.
«Якщо Ердоґан думає, що спроба перевороту і його провал – це привід узурпувати владу, він помиляється. Рано чи пізно він зіткнеться вже не з армією, не з прихильниками Ґюлена, а з народом. І в цьому випадку на нього чекає доля Януковича», – підсумував журналіст.

Коментарi

Коментарiв