FactCheck спіймав Бойка на брехні про зарплати й пенсії

241
Аналітики проекту FactCheck перевірили на правдивість заяви лідера Опозиційного блоку Юрія Бойка щодо «катастрофічного стану» економіки України.

«Зростають ціни, в рази збільшуються тарифи, зростає безробіття і катастрофічними темпами скорочується реальний сектор економіки. При цьому мінімальна зарплата і пенсія стабільно залишається без змін», – заявив Бойко під час засідання Верховної Ради України.
FactCheck зауважив, що заява нардепа про «зростання цін» є напівправдою, оскільки 2016 року цей процес стабілізувався й нині є в межах показників інфляції, передбаченої при розрахунках бюджету на поточний рік.
Слова Бойка про підвищення тарифів буквально у рази – єдина повноцінна правда в цій заяві. Дійсно, протягом 2015-2016 років тарифи на житлово-комунальні послуги було значно збільшено. Зокрема, вартість природного газу зросла на 50%, ціна опалення на 100%, вартість холодної води збільшили на 30%, гарячої – на 80%, а за електроенергію українцям доведеться платити на 20% більше.
Також напівправдою експерти визнали слова про зростання рівня безробіття. Це явище мало місце протягом 2010-2014 років, проте 2015 року частка безробітного населення в України вже пішла на спад.
Напівправдою виявилася і заява парламентаря про «катастрофічні темпи скорочення сектору економіки», оскільки «скорочення реального сектору економіки – промислового та сільськогосподарського виробництва відбувалося не тільки в останні два роки, а починаючи з 2010 року». Зокрема, на 25,2% в галузі промисловості, й на 18,1% – в галузі сільського господарства.
А ось слова про те, що «мінімальні зарплати й пенсії залишаються без змін», визнали відвертою брехнею, оскільки Закон «Про державний бюджет України на 2016 рік» передбачає зростання мінімальної зарплати протягом року на 222 гривні, мінімальних пенсій – на 244 гривні. 

Коментарi

Коментарiв