Порошенко затвердив збільшення штрафів для водіїв у нетверезому стані

205
25 липня 2016 року Президент України Петро Порошенко затвердив закон, що передбачає значне збільшення штрафів за водіння транспортним засобом у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння.

«Кожна п’ята дорожньо-транспортна пригода в нас відбувається з нетверезими водіями», – цитує прес-служба Президента Порошенка.
Під час підписання документа глава держави схвально відгукнувся про результати реформи поліції й зауважив, що низці нових полісменів іще слід набратися досвіду, проте їхніми перевагами є те, що вони не беруть хабарів і викликають довіру в українців.
«Крім зброї у вигляді пістолета та наручників, треба озброїти поліцейських правами, законами і відповідальністю за скоєнні правопорушення. Бо є неприйнятним, коли знахабнілий мажор, викинувши пару тисяч з вікна, думає, що він може продовжити діяти, створюючи загрозу дорожній безпеці та безпеці в країні», – зауважив Президент.
На його думку, затвердження цього закону дасть змогу правоохоронцями збільшити кількість інструментів для наведення порядку на дорогах: «Даю вам в руки цю «зброю» та інструменти. Впевнений, що я їх передаю в надійні, патріотичні, професійні та порядні руки».
Нагадаємо, 7 липня цього року ВРУ ухвалила рішення про посилення адміністративної відповідальності за водіння транспортного засобу у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, а також  під впливом лікарських препаратів.
Наприклад, якщо подій уперше притягається до відповідальності за водіння у нетверезому стані, він буде зобов’язаний сплатити штраф у розмірі 10 тисяч 200 гривень, тобто 600 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Крім того, його буде позбавлено права керувати транспортним засобом на один рік.
Відповідно до закону, в тому разі, якщо водій уже вдруге вчинив правопорушення протягом року, він буде вимушений заплатити штраф у розмірі 20 тисяч 400 гривень із позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки і на інших осіб – накладення штрафу у розмірі тисяча двісті неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

Коментарi

Коментарiв