Політолог пояснив, чому хресний хід небезпечний для України

155
Політолог, директор Фонду Демократичні ініціативи Олексій Гарань пояснив, які ризики для України має хресний хід, організований УПЦ МП.

«Хресний хід – явна політизація з боку УПЦ Московського патріархату. Це ще одне свідчення того, що Московський патріархат, на жаль, грає на руку ворогові. За часів митрополита Володимира в УПЦ МП мали місце деякі позитивні тенденції: вона намагалася діяти нейтрально. Митрополит збалансовував різні крила всередині церкви; існувало і проукраїнське крило», – зазначив у статті для Нового времениГарань.
Проте, за його словами, нинішня діяльність церкви засвідчує її повернення до політизації, що була на початку століття, коли ця церква відверто підтримувала Віктора Януковича. Сьогодні ж її дії серйозно шкодять інтересам громадянську миру в Україні.
Цікаво, чому хресний хід прямує на молитви саме до Києва, адже, як підкреслив експерт, епіцентр проблеми нашої держави явно не в столиці, тому значно зрозумілішим було б, якби колона прийшла молитися до тієї ж Святогірської лаври у Слов’янську.
«На жаль, наші правоохоронні органи і спецслужби пропустили момент, коли акція тільки готувалася, адже діяти було потрібно на самому початку. Саме тоді треба було попрацювати з ієрархами УПЦ МП. Думаю, на них можна було в знайти способи впливу, особливо враховуючи те, що на багатьох з них є компромат, та і сама церква має певні бізнес-інтереси. Треба було пояснити ієрархам небажаність такого кроку», – зауважив політолог.
Крім того, він наголосив, що слід боятися подій у Києві навіть у тому разі, якщо не буде сутичок із прихильниками Київського патріархату. Зокрема, «гарячі голови» на кшталт лідера ОУН Миколи Коханівського, які планують не пустити до столиці хресний хід, можуть піти наперекір усім прогнозам.
На його думку, влада повинна продемонструвати, що не допустить провокацій. (Нагадаємо, глава Національної поліції Хатія Деканоїдзе анонсувала, що безпеку під час хресного ходу в Києві забезпечуватиме близько 4,5 тисяч полісменів).
«Що ж стосується киян та віруючих з інших міст, найкраща реакція для них – приєднатися до ходи Київського патріархату, яка відбудеться 28 липня», – підсумував політолог.

Коментарi

Коментарiв