«Злодії в законі» знайшли свій рай в Україні, – Деканоїдзе

209
Глава Національної поліції України Хатія Деканоїдзе прокоментувала зростання рівня злочинності в країні.

«Ні для кого не секрет, що організована злочинність, особливо «злодії в законі», яких пригнобили в Грузії, знайшли в Україні свій «рай». У нас немає законодавчої бази. Ми неодноразово зверталися до ВР, щоб ухвалити спеціальний закон. Цей закон в Грузії дав нам шанс позбутися від «злодіїв у законі». Для ефективної роботи нам потрібна законодавча база. Але з лютого ми затримали вже дев’ятьох «злодіїв у законі». Ми їх відправляємо з країни, тому що у більшості з них не українські паспорти. Якщо у нас буде неефективне законодавство, вони обов’язково будуть повертатися», – зазначила в ефірі 112 Деканоїдзе.
Вона підтвердила, що зростання злочинності в Україні розпочалося протягом 2013-2014 років. Відповідно до статистики, не виріс показник тяжких злочинів, проте кількість грабежів і крадіжок зросла на 20-25%.
За словами очільниці Національної поліції, це можна пояснити соціальним становищем у державі, високим рівнем безробіття, незаконною міграцією зброї. Вона також підкреслила, що відомству вдалося домогтися реєстрації всіх кримінальних проваджень, оскільки «полісмени не замітають сліди, не домовляються з жертвами».
Крім того, Деканоїдзе прокоментувала здатність поліції локалізувати незаконний обіг зброї в Україні: «Ми повинні більш оперативно працювати в цьому напрямі. Організована злочинність займається цим бізнесом. Що стосується добробатів, то під час великих проблем вони виконали дуже серйозну роль в історії України. Зараз вони інтегровані в поліцію, несуть службу, перебувають на блокпостах в зоні АТО. Дуже багато з цих хлопців пішли в патрульну поліцію. Що стосується того, що говорять про можливу причетність добробатів до військового перевороту, то я виключаю такий варіант. Наш єдиний шлях – це Україна, в якій є сильна економіка, у якій є сильна правоохоронна система».

Коментарi

Коментарiв