ГПУ створює видимість бурхливої роботи, – Касько

225
Колишній заступник глави ГПУ Віталій Касько прокоментував ноу-хау від чинного очільника відомства Юрія Луценка щодо так званих анкет доброчесності.

«Чи може хтось у ГПУ пояснити Юрію Луценку, що чинний Закон України «Про прокуратуру» і без тих пустопорожніх анкет доброчесності містить більш ніж достатньо інструментів для притягнення прокурора до відповідальності за недоброчесність?!», – підкреслив у своєму Facebook Касько.
Він також зауважив, що прокурора можна притягнути до дисциплінарної відповідальності відповідно до чинного законодавства за порушення порядку подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру; вчинення дій, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у чесності та непідкупності органів прокуратури; систематичне або одноразове грубе порушення правил прокурорської етики; втручання чи будь-який інший вплив прокурора у випадках чи порядку, не передбачених законодавством, у службову діяльність іншого прокурора, службових, посадових осіб чи суддів.
До того, стаття 19 передбачає зобов’язання прокурора не допускати поведінки, що може дискредитувати його як представника органів прокуратури й може нашкодити авторитету відомства.
«Тобто зобов’язання бути доброчесним прокурор має і без підпису в анкеті доброчесності. Тому якщо раптом захочеться поборотися з корупцією у прокуратурі – додаткові папірці для цього не треба ані заповнювати, ані підписувати. Лише бажання потрібно», – підсумував екс-заступник Генерального прокурора.

Коментарi

Коментарiв