Низка країн ЄС може «зрадити» Україну в питанні санкцій проти Росії

202
Дипломат, співдиректор програм зовнішньої політики і міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков спрогнозував, що низка країн ЄС може виступити за скасування санкцій проти РФ.

«Це Італія, Греція, Кіпр. Не те, щоб вони завзято виступають за відміну санкцій, але у них м’якша позиція, ніж в цілому в ЄС. Резолюції про скасування санкцій парламентів Франції і, можливо, парламенту Бельгії – це віддзеркалення загальної тенденції», – зазначив у коментарі Обозревателю Пашков.
Він також підкреслив, що є дві причини, які можуть пояснити такі настрої серед низки європейських країн.
«По-перше, Європа обтяжена внутрішніми проблемами і конфліктами, які пов’язані і з міграційною кризою, і з терористичною загрозою, і з Брекзитом, і з ситуацією в Туреччині. Заходу хочеться в якійсь формі мінімізувати напруженість у відносинах з Росією. По-друге, Росія активно лобіює такі рішення через ЗМІ, політиків. Це відбилося на рішеннях деяких країн», – підсумував експерт.
Нагадаємо, нещодавно комісар Європейського Союзу з питань Європейської політики сусідства і переговорів по розширенню Йоґаннес Ґан закликав Україну відмовитися від «помсти» РФ за оголошені транзитні санкції.
Він наголосив, що розуміє бажання української сторони дати гідну відповідь Кремлю  у зв’язку з обмеженнями, проте такі дії можуть погіршити ситуацію щодо економічного розвитку держави.

Коментарi

Коментарiв