Шкіряк спробував виправдати зростання рівня злочинності в Україні

263
Радник глави МВС України Зорян Шкіряк назвав кілька причин зростання рівня злочинності в України й зізнався, що не проти дозволу на вільний продаж зброї.

На думку радника міністра внутрішніх справ, ситуація щодо зростання рівня злочинності в Україні не можна назвати катастрофічною, хоча й цього факту «ніхто не приховує». За його словами, нині держава переживає період трансформації структури, тобто переходу від міліції до поліції. Відповідно, відбувається своєрідна кадрова чистка, формування нових підрозділів, що також впливає на рівень ефективності розкриття певних злочинів.
Тим не менше, Шкіряк підкреслив, що ця реформа вже показала свої результати, оскільки порівняно з мізерним рівнем довіри населення до міліції 2013-2014 року сьогодні цей показник становить близько 47%.
«Цього достатньо, щоб розуміти, що ми рухаємося в правильному руслі. На жаль, «закон Савченко» явно не додає нам оптимізму. Тільки в Києві 20 осіб, які вийшли згідно з «законом Савченко», повернулися у в’язницю, учинивши важкі злочини. Тисячі злочинців, покидьки, в тому числі лідери ОЗУ, виходять на волю, і сказати, що це покращить ситуацію – звичайно, ні», – наголосив в ефірі 112високопосадовець.
Крім того, він прокоментував досить неоднозначне рішення глави МВС Арсена Авакова про вручення зброї 88 народним депутатам: «Це право міністра. Я думаю, що народні депутати, особливо ті, які час від часу відвідують зону активних бойових дій, можуть мати зброю. Немає жодних проблем у громадян сьогодні з отриманням зброї. Для того, щоб захистити своє житло – ніяких проблем немає. Гладкоствольну та нарізну зброю сьогодні може отримати будь-який громадянин України. Більше того – гладкоствольну зброю можна навіть носити з собою. Я особисто не проти вільного продажу зброї, але потрібно розуміти, чи готове сьогодні суспільство до цього, суспільство має бути підготовлене до цього. За минулий рік у нас було 35 вбивств тільки з травматичного пістолета. Сьогодні повинні бути чіткі законодавчі рівні, яким чином впроваджувати цей надзвичайно важливий процес».

Коментарi

Коментарiв