Оліфер звинуватила бойовиків у приховуванні інформації про полонених

217
Прес-секретар представника України в Тристоронньої контактній групі Леоніда Кучми Дарина Оліфер заявила, що бойовики так званих ДНР і ЛНР приховують інформацію щодо полонених українських бійців.

«Представники ОРДЛО йдуть від обговорення питання звільнення заручників і не дають інформації про місце перебування багатьох наших громадян», – написала у своєму Facebook Оліфер після чергового засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську 27 липня.
Вона підкреслила, що російські найманці не надають доступ до в’язниць і інших місць тримання заручників для представників ОБСЄ, Міжнародного Комітету Червоного Хреста, Лікарів без кордонів і інших міжнародних організацій.
«На Донбасі збільшується кількість порушень режиму припинення вогню з боку представників «ДНР/ЛНР». Обстріли здійснюють, у тому числі, з озброєння, забороненого відповідно до Мінських домовленостей», – зауважила дипломат.
За її словами, для української сторони принциповим питання перемовин залишається контроль Києва над державним кордоном із РФ. Представники України запевнили, що відновлення контролю над цією ділянкою сприятиме покращенню ситуації щодо безпеки. Саме тому українські дипломати наполягають на обговоренні цього питання в рамках Тристоронньої контактної групи й допуску до цієї частини представників Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.
«Також під час засідання економічної підгрупи Україна акцентувала увагу на неприпустимості формування так званої квазінормативної бази, в першу чергу, в податковій галузі, а також неприйнятність стягнення незаконних платежів із суб’єктів господарювання, які перебувають на непідконтрольній Україні частині Донбасу», – резюмувала Оліфер.

Коментарi

Коментарiв