Савченко була необхідна для ролі «рятівниці», – ветеран війни

189
Журналіст, ветеран війни в Чечні Дмитро Флоров пояснив, чому неймовірна популярність і любов українців до Надії Савченко почала поступово переростати в ненависть.

«Немає страшніше ворога, ніж колишній друг. Особливо, якщо ти сам призначив його спочатку одним, а потім іншим. Видане Надії Савченко всесвітнє шанування не отримало передбачуваних дивідендів. Делегована совість борців за #FreeSavchenko в першу чергу вдарила по самій Савченко. За кілька тижнів із «совісті нації» Надія перетворилася в «зрадника». Для української Жанни Д’Арк багаття підготоване. Винна в цьому сама Савченко або ті, хто очікував, що вона стане милою українською версією дівчат із PussyRiot?», – наголосив у статті для ТСНФлоров.
За його словами, під час особистого спілкування з Савченко він не змінив своє ставлення до неї, а лише повністю розібрався в ситуації. На думку журналіста, Савченко стала ідеальним кандидатом на роль «Рятівниці», що нині так необхідно українцям. Саме її образ підходив якнайкраще, оскільки вона продемонструвала себе як стійка, смілива, зухвала войовниця, яка готова навіть на публічне самогубство заради Батьківщини.
Відповідно, суд над Савченко був цікавим суспільству не як суд над конкретною особою, а як суд над українкою, жінкою-військовим, яка показувала «факи» російським суддям і співала гімн України на зло Кремлю.
Проте, коли людина, яку призначили «совістю нації» й «головним героєм» раптом не відповідає очікуванням, ненависть до неї росте з неймовірною швидкістю, незважаючи на всі попередні заслуги.
«Зараз багато хто ненавидить Савченко. Але не за її, а за свої помилки. Це як якщо б ви довго переконували оточуючих, що «Москвич» найкраща машина в світі, видаючи побачену рекламу за свою експертну думку, поки диво московського автомобілебудування не з’явилося у вас. І ви ненавиділи б машину, а не свою дурість. Ну що ж, Савченко не виправдала очікувань спраглих мати під рукою героя. Місце зоряного мученика вакантне. Натовп шукає нового Христа, якого, якщо не захоче стати царем юдейським, можна задурно розіп’яти. А потім зробити з нього святого, якщо раптом помре. Смерть, вона багато списує і прикрашає. Мертвий святий дуже зручний – він своєї думки не висловлює», – підсумував Флоров.

Коментарi

Коментарiв