Кремль маніпулює Мінськими переговорами, – дипломат

182
Колишній учасник Тристоронньої контактної групи з питань урегулювання ситуації на Донбасі Роман Безсмертний заявив, що представники так званих ДНР і ЛНР присутні під час перемовин у Мінську лише у зв’язку з наполегливістю російської сторони.

«Формально переговори ведуть представники української і російської сторін за посередництва ОБСЄ. Росія весь час тисне, щоб в заходах брали участь представники окупованих районів Донецької й Луганської областей. Але те, що вони під час переговорів сидять на приставних стільцях, – добра воля України. Ми дозволяємо їм там сидіти», – наголосив в інтерв’ю Гордону Безсмертний.
Він також зауважив, що терористи під час перемовин здебільшого просто повторюють вимоги, які спочатку оголошує представник Російської Федерації.
«Мені, наприклад, завжди було цікаво їх питати: «А ви що думаєте?». Зазвичай вони повторювали слова представника РФ. Якщо мені треба було завести «собачу пісню», я їм відверто говорив: «Сидіть, поки я вас терплю»,– і години три слухав дипломатичний вереск. Іноді парою фраз зав’язував дискусію між представником ОБСЄ і цієї трійкою і спостерігав, як вони один одного заганяють за Урал. Все залежало від того, яку тактику я обирав», – зазначив дипломат.
Нагадаємо, у квітні 2016 року Безсмертний заявив, що покидає роботу у Тристоронній контактній групі, оскільки більше не бачить сенсу в її існуванні. Він переконаний, що війна на Донбасі є лише результатом глобального протистояння цивілізацій, тому вирішити цей конфлікт у Мінську чи навіть у «нормандському форматі» неможливо.

Коментарi

Коментарiв