Carnegie звинуватив у некомпетентності антикорупційні органи в Україні

199
Експерти аналітичного центру Carnegie гостро розкритикували процвітання корупції в Україні й «недофінансування й некомпетентність» антикорупційних органів.

Відповідно до доповіді центру Carnegie Endowment for International Peace, українська влада часто і гучно заявляє про корупцію, проте у дійсності українці розчаровані боротьбою з хабарництвом навіть більше, ніж це було до подій Революції гідності. Радіо Свобода додає, що відповідні висновки експерти зробили за підсумками низки робочих зустрічей представників українських громадських організацій.
Проблема корупції зараз непокоїть більшу кількість українських громадян, а брак прогресу за найгучнішими корупційними справами є джерелом розчарування у лідерах, які прийшли до влади після Євромайдану, – зазначено в документі.
Крім того, аналітики вказали на низку головних недоліків процесу боротьби з корупцією в Україні. Наприклад, ідеться про те, що антикорупційне й законодавство й інститути хорошу концептуальну основу, проте насправді владі не вистачає політичної волі для того, аби надати цим відомствам хороший бюджет і повноваження, які б значно  покращили ефективність цих органів.
Також зазначено, що урядові антикорупційні структури або ж занадто слабкі, або ж і взагалі некомпетентні для того, аби показувати успішні результати. Сюди ж зарахували й той фактор, що українські реформатори, як виявилося, нездатні пояснити свої цілі й методи роботи населенню, у той час як політичні популісти змогли заповнити інформаційний вакуум, що утворився.

Коментарi

Коментарiв