ГПУ може порушити справу проти мера Львова на прохання нардепів

256
Двоє народних депутатів України від фракції «Народний фронт» Ігор Васюник і Михайло Хміль закликали Генеральну прокуратуру відкрити справу проти мера Львова Андрія Садового.

Відповідне рішення народні обранці мотивують тим, що вважають Садового відповідальним за техногенну катастрофу на Грибовицькому полігоні твердих побутових відходів – інформує Лівий берег.
«Садовий – львівський мер із 2006 року, давно обіцяє вирішити цю проблему, але досі немає навіть реальних спроб. Якби у травні на полігоні не загинули рятувальники, то Садовий і далі мовчав би про цю масштабну екологічну загрозу не тільки для Львова, а й для всієї Західної України. Тим часом жителі Грибович і околиць продовжують хворіти і вмирати від отруйного звалища», – зазначили парламентарі.
На їхню думку, саме бездіяльність мера Львова могла стати причиною страшних наслідків катастрофи, що завдала шкоду здоров’ю і спричинила смерть громадян, шкоду довкіллю, створення загрози техногенної катастрофи.
«Очевидно, що до Грибовицької трагедії могла призвести службова недбалість чи навмисні дії Садового. Добре відомо, що десятки українських і західних компаній пропонували мерії Львова побудувати сміттєпереробні підприємства за європейськими стандартами. Сучасні технології дозволяють сортувати і переробляти сміття безпечно для навколишнього середовища, – та ще й генерувати при цьому енергію. Є маса можливостей профінансувати запуск таких проектів за рахунок інвесторів або вигідних кредитних ліній. Але Садовий уперто блокував відповідні рішення Львівської міської ради», – резюмували нардепи.

Коментарi

Коментарiв