Журналісти знайшли приховану родину Шокіна й елітне житло за кордоном

171
У рамках журналістського розслідування виявилося, що слова про відсутність родини й «бідні» декларації виявилися брехнею колишнього Генерального прокурора України Віктора Шокіна.

Після подій Революції гідності Шокін заявив, що не має ні дружини, ні дітей. Проте журналістам програми Схеми вдалося з’ясувати, що екс-глава ГПУ має й цивільну дружину Оксану Гриневич, на яку оформив елітну нерухомість, і маленьку доньку.
Наприклад, Гриневич є власником маєтку в елітному районі Праги, Небушіце, де житло обходиться приблизно у 10 мільйонів крон, що становить близько 10 мільйонів і у гривневому еквіваленті. Жінка, яка є заступником головного лікаря в київській «Феофанії», навряд чи може володіти такою сумою. До того ж, уже близько трьох років вона перебуває у декретній відпустці.
Крім того, в листопаді 2014 року, коли Шокін був заступником Генерального прокурора Віталія Яреми, Гриневич стала одноосібною власницею й директоркою чеської фірми I.B.D.P., що є власником котеджу та землі під ним у елітному празькому районі Небушіце.
«Тут є багато розкішних віл, які користуються попитом переважно в іноземних громадян. Район вважається дуже безпечним. Також тут розташована Празька міжнародна школа для дітей-іноземців. Жителі Небушіце – це переважно багаті родини, працівники міжнародних організацій, працівники різних посольств», – розповів місцевий агент із нерухомості Антонін Голд.
«Це класична схема. Тобто, як правило, таке вчиняється. Навіть дуже часто бувають випадки, коли шлюб навіть спеціально розривається, припиняються офіційні відносини для того, щоб можна було майно, наприклад, передавати на свою дружину або починати стосунки з іншою людиною, і формально на них передавати майно», – зауважив експерт Transparency International Євген Черняк.
Також Гриневич є власницею кількох земельних ділянок і будинку площею майже 300 квадратних метрів у селі Пилява на Київщині. Нині схоже, що там ніхто не живе, проте місцеві мешканці стверджують, що раніше там бував Шокін.
Сам колишній Генпрокурор до 2014 року був власником не задекларованого будинку на 900 квадратних метрів у селі Забір’я, проте вже через місяць після отримання посади в ГПУ він подарував це житло і землю доньці Вероніці-Анастасії Гриневич, якій на момент дарування був лише один рік. Цю інформацію вдалося підтвердити завдяки договору дарування маєтку, який журналістам вдалося знайти.

Коментарi

Коментарiв