Експерти вщент розкритикували звільненого Посла РФ в Україні

153
Низка експертів прокоментували рішення російської влади про призначення нового Посла РФ в Україні Міхаіла Бабича й уже екс-посла Міхаіла Зурабова.

Оглядач Олена Матусова у статті для Радіо Свобода зауважила, що в ситуації щодо зміни Посла РФ експерти здебільшого акцентують увагу на тому, що колишнього цивільного посла змінить представник силових структур.
На думку екс-заступника міністра закордонних справ Російської Федерації Фьодора Шелова-Ковєдяєва, Зурабова можна вважати одним із найбільш невдалих послів протягом останніх років. Крім того, він зауважив, що нині Кремль має намір ще більше посилити позицію щодо України.
«Те, що Зурабов Іде, з моєї точки зору, абсолютно логічно, тому що події розвиваються, на жаль, у досить негативному ключі у відносинах між Києвом і Москвою. І в цій ситуації, звичайно, тримати посла, який не дуже справляється зі своїми обов’язками, було б, з моєї точки зору, нерозумно. Що стосується Бабича. Безумовно, це є сигнал, який дає Кремль, президент Путін, про те, що тепер, мабуть, складатимуться якісь більш серйозні, суворіші відносини», – підкреслив дипломат.
Схожої думки дотримується і російський політолог Валєрій Хомяков, проте він зауважив, що Зурабову вдавалося підтримувати відносини з українською владою. А от чи вдасться це зробити новому Послу РФ – уже питання.
«Усе-таки хотілося б, щоб це призначення Бабича було пов’язано з тим, що Кремль усвідомив необхідність зміни в стратегії відносин із Україною як з державою. Щоб він зрозумів, що Україна – це самостійна держава. Хоча вони й понині кажуть про зовнішнє управління, залежність й інші подібні речі. Але, я все-таки сподіваюся на здоровий глузд, до якого прийдуть наші кремлівські правителі», – зазначив експерт.
Тим не менше, і щодо кандидатури Бабича є чимало застережень і побоювань. Зокрема важливо, що до 28 липня цього року він був повноваженим представником Путіна у Приволзькому федеральному окрузі. Раніше ж він певний час був главою урядом Чечні. Крім того, його вважають наближеним до Федеральної служби безпеки. До того ж, він служив у десантних військах і військах КДБ Радянського Союзу.
Більш того, російські опозиціонери, які нині є вимушеними політичними емігрантами, Ілья Пономарьов і Ольга Курносова закликали Президента Петра Порошенка України не погоджуватися на призначення Михайла Бабича.

Коментарi

Коментарiв