Україна «насварила» ПАРЄ за неповагу до територіальної цілісності

407
Постійна делегація України при ПАРЄ оприлюднила заяву, в якій звинуватила Асамблею в нездатності реагувати на порушення норм міжнародного права її ж делегатами.

Від імені всієї української делегації заявляю що ми обурені зухвалим ігноруванням українського і міжнародного законодавства, в чому Маріані проявив себе як рецидивіст. Ми не збираємося поважати і терпіти права політиків на демонстративне ігнорування законів і неповагу до держав-членів Ради Європи. Додане фото з пам’ятником так званим «зеленим чоловічкам» лише доводить свідоме виявлення французькими політиками неповаги до територіальної цілісності України, – йдеться в заяві, оприлюдненій у Facebook народним депутатом Володимиром Ар’євим.
Крім того, українські дипломати висловили жаль у зв’язку з тим, що Парламентська асамблея Ради Європи так і не змогла встановити правила, які б регламентували повагу до міжнародного й національного законодавства делегатами Асамблеї після аналогічного «візиту» до анексованого Росії Криму рік тому трьох  представників Франції в ПАРЄ.
Разом із висловлюванням деякими делегатами ПАРЄ готовності прийняти делегацію РФ без дозволених правилами ПАРЄ обмежень за невідповідністю РФ стандартам Ради Європи, це все разом підриває довіру до самої Асамблеї, як органу, який стоїть на сторожі демократії, прав людини і верховенства права, – наголошено в документі.
Також нардеп закликав президента ПАРЄ Педро Аґрамунта ознайомити Бюро організації з цією заявою.
Нагадаємо, 29 липня на територію анексованого Російською Федерацією Кримського півострова прибуло 11 французьких депутатів. Міністерство закордонних справ України різко розкритикувало дії цієї групи, оскільки дипломати знехтували офіційною позицією власної держави, яка підтримує територіальну цілісність й суверенітет України.

Коментарi

Коментарiв