Призначення нового Посла РФ – приниження України, – журналіст

190
Журналіст Віталій Портніков пояснив, чому Україна повинна відмовитися від кандидатури Міхаіла Бабича на посаду Посла РФ.

Портніков нагадав, що вже наступного дня після відставки Посла Російської Федерації в Україні Міхаіла Зурабова влада РФ почала активне обговорення кандидатури на цю посаду. Високопосадовці навіть не намагалися приховати ім’я свого нового представника Міхаіла Бабича, який раніше служив у десантних військах і чиє ім’я пов’язують із ФСБ.
Крім того, прес-секретар Путіна Дмітрій Пєсков заявив, що російська сторона направила Україну прохання щодо згоди на призначення Бабича. Він зауважив, що поки не знає, чи дала українська влада згоду, тож поки процедура призначення «у процесі».
«Те, що відбувається зараз – це не призначення посла. Це – приниження України. Якщо українська сторона погодиться з кандидатурою, яка публічно оприлюднена Кремлем ще до отримання згоди з Києва, то таким чином продемонструє – незважаючи на війну і окупацію частини території України, залишаємося «союзною республікою», в яку можна направити будь-якого генерал-губернатора. А якщо не погодимося – то продемонструємо «неповагу» до прагнення Москви налагодити «ефективну роботу» дипломатичного представництва. Простіше кажучи – перетворити його на диверсійний центр, про необхідність створення якого публічно говорять у найближчому оточенні путінського помічника Владіслава Суркова», – наголосив у статті для Радіо Свобода журналіст.
На його думку, в цій ситуації краще обрати другий варіант, оскільки якщо Кремль хоче позбавити Україну російського посла – це його вибір. «Але Україна – це не «бананова республіка», яку можна просто повідомити, якого посла для неї вибрали в Кремлі. Та й взагалі: такі часи в міжнародному праві давно закінчилися».

Коментарi

Коментарiв