Рекетири й наперсточники стали українською елітою, – Глузман

173
Відомий психіатр, громадський діяч, дисидент Семен Глузман гостро висловився щодо походження й діяльності української еліти.

На думку Глузмана, «рекетири й наперсточники» вже давно стали українською елітою, якщо її можна так назвати, яку український народ власноруч висвятив у владу, що почуває себе тепер абсолютно комфортно.
«Це у вас охорона чи конвой?» – запитав одного разу психолог, якимись долями запрошений на фуршет до українського олігарха. Зрозуміло, цього гострослова на інші подібні зустрічі після цього публічного питання вже не запрошували. Через кілька тижнів після цієї барвистої події (один з присутніх навіть поперхнувся під час їжі), я познайомився з допитливим психологом на якійсь нецікавій конференції. Ми вирішили усамітнитися для продовження бесіди у найближчій кав’ярні», – розповів у статті для Нового времени діяч.
За його словами, співрозмовник пояснив своє різке запитання до олігарха так: «Самотність набагато важче винести в натовпі, ніж на самоті. Там, під час фуршету, куди я потрапив випадково, в якості своєрідної німої прикраси, я опинився в натовпі зовсім незнайомих людей, ошатно одягнених і явно таких, що вихваляються своїм соціальним статусом. Коли я вийшов із зали шукати туалет, я побачив у коридорі кількох «бичків», які з підозрою переслідували мене очима. Після туалету повернувся в зал. Мені там було важко, душно. Я живу і працюю інакше, досить самотньо. А тут ще й посилювався головний біль. Ось я і задав питання дуже голосно. І одразу ж пішов. Сподіваюся, назавжди».
Нині Глузман знає вже більше про свого співрозмовника. Зокрема те, що він через небажання робити собі рекламу як психологу втратив чимало клієнтів. Натомість, «світ української псевдонауки» сповнений жорстокого непрофесіоналізму.
«Так сталося, що колишні рекетири й наперсточники стали українською елітою. Вони, висвячені нами у владу, дуже затишно почувають себе там. Затишно і впевнено. До речі, у віддалені радянські часи такого не було, влада була владою, а елітою були поети, письменники, актори кіно і зовсім не провладні публіцисти і філософи. Сергія жодного разу не запросили на телебачення, його доля – рідкісна полеміка в фейсбуці. Він – не еліта», – підкреслив психіатр.
Він зауважив, що в Україні, на жаль, геть інша еліта – «брудна й безсовісна». Вона не читає серйозних книг, має нечіткі уявлення про совість і мораль: «Совість придбала свій специфічний моральний характер лише тоді, коли стала розумітися як орган, за допомогою якого людина чує слова Бога, а не свої власні. Це спостереження мудрої жінки Ханни Арендт. Втім, українська еліта таке не читає. Читання мудрих не вчить заробляти швидкі і брудні гроші».

Коментарi

Коментарiв