Савченко віддала перемогу Тимошенко в бою за популярність, – політтехнолог

235
Відомий політтехнолог Віктор Уколов, який тривалий час відповідав за рекламні кампанії «Батьківщини», прокоментував найбільш болючі питання для українського суспільства – заяви Надії Савченко, підвищення тарифів, загострення політичної ситуації восени.

На тлі резонансу в суспільстві навколо різких і неоднозначних заяв нардепа від «Батьківщини» Надії Савченко Уколов пояснив, чи могла вона створити конкуренцію лідерці партії Юлії Тимошенко: «Давайте не забувати, що за рахунок своєї популярності спочатку Надя створила певну конкуренцію Юлії Володимирівні навіть всередині Батьківщини. Тепер, після стількох її заяв, про це навіть смішно згадувати, чи не так? Мені здається, як досвідчена жінка Тимошенко не стала воювати або переробляти Савченко, а навпаки відпустила її у вільний неконтрольований політ і в результаті тільки виграла. Принаймні той факт, що Надя виявилася в одній програмі з екс-нардепом від Опозиційного блоку Мураєвим в ролі ведучих – це для багатьох у «Батьківщині неприйнятно».
Крім того, він проаналізував гостру тарифну тематику, що нині чи не найбільше хвилює українців. На думку експерта, в разі успіхів Генерального прокурора України Юрія Луценка, глави НАБУ Артема Ситника й очільника САП Назара Холодницького влада отримає другий шанс і зможе «перекрити» тему підвищення тарифів.
Він нагадав, що, наприклад, у Польщі чи Італії тарифи вище за українські пропорційно, тобто не слід порівнювати при цьому різні доходи: «Тому той, хто може, повинен платити за газ вищу ринкову ціну, а той, хто не у змозі, отримає субсидії».
Також він прокоментував можливість загострення політичної ситуації восени, що вже спрогнозувала низка експертів, пригадуючи серйозну політичну кризу до призначення Володимира Гройсмана на посаду глави КМУ.
«Осіннє загострення потрібно опозиції для того, щоб розгойдати ситуацію і привести до дострокових виборів парламенту навесні наступного року. Попередня спроба через загострення домогтися дострокових виборів Ради зазнала краху. Я говорю про березень 2016 року, парламентсько-урядову кризу. Згадайте той кошмар – всі думали, що ось-ось будуть перевибори, тому що ніхто ні про що, ні з ким не був здатний домовитися. У прогнозах заглядали навіть на дострокові президентські вибори», – наголосив в інтерв’ю ЛІГА.net політтехнолог.
«І ось ми бачимо, що насправді сталося: парламент працює, уряд теж є. Але вся ця літня стабілізація зовсім не означає, що восени не буде загострення. Воно буде, воно заплановане. Над цим працює і Тимошенко, і Ляшко. Це вигідно в тому числі і Опоблоку. Єдине, що стримувало їх «широку опозицію» – те, що в разі перевиборів вони все одно отримують в Раді дуже нестійку коаліцію. Тому спочатку вони всі разом хочуть до кінця добити рейтинг влади, щоб погуляти, розриваючи між собою на частини загальну масу тих, хто минулого разу голосував за «БПП». Тому швидкі перевибори вже цієї осені поки ще не вигідні їм самим. Все дуже цинічно. Опозиції вигідні страждання народу. З осені вони почнуть протести, всю зиму будуть критикувати уряд за тарифи, щоб навесні дестабілізувати ситуацію остаточно з загрозою провести вибори в замерзлій і озлобленій країні», – спрогнозував Уколов.

Коментарi

Коментарiв