Експерт пояснив, чому насправді затримали екс-регіонала Єфремова

177
Експерт у галузі політології Тарас Чорновіл зазначив, що затримання екс-регіонала Олександра Єфремова можна вважати сигналом початку боротьби з корупцією й успішного старту.

«Можливо, що Єфремова ще деякий час не затримували б. Але його спроба виїзду з країни пришвидшила це. Як відомо, до Відня вже виїхав його син, і Єфремов почав переводити свої кошти і ресурси за кордон. У ГПУ, очевидно, побачили те, що називається «обґрунтованою підозрою» щодо того, що Єфремов може з Відня вже й не повернутися», – висловив думку у коментарі 24 Чорновіл.
Він зауважив, що в цій ситуації Генеральна прокуратура просто вдало використала його спробу виїхати за кордон, оскільки він і так є фігурантом кількох гучних кримінальних проваджень.
«Його притягнення до відповідальності означає, що після обрання судом запобіжного заходу в Єфремова вилучаються закордонні паспорти, і він втрачає можливість покинути Україну. Реально, думаю, всі справи проти нього потроху доводилися до «кондиції» і наприкінці року вже були б готові до передачі в суд. Якби не його спроба виїхати, то Єфремов був би зараз на свободі», – підкреслив експерт.
Він також висловив упевненість у тому, що саме бажання Єфремова виїхати з країни стало причиною для затримання, а не обвинувальна заява ще одного екс-регіонала Володимира Ландіка. (Раніше Українська політикаповідомляла, що Ландік розкрив таємне минуле Єфремова, заявивши, що він іще з часів комсомолу був агентом Кремля).
«Ландік раптом захотів стати білим і пухнастим. В нього є особистий конфлікт із Єфремовим, який ще на початку 2000-их років потроху почав гноїти його. Зараз Ландік вирішив цим скористатися за принципом: якщо він ворог Єфремова, то чому не може стати другом новій владі? Вирішив зіграти і отримати бонуси», – зазначив політолог.
Крім того, він пояснив, чи є шанси у правоохоронців дійсно притягнути до відповідальності колишнього лідера Партії регіонів, якого звинуватили в сепаратизмі, в махінаціях із шахтовим обладнанням і так званим регресним фондом по виплатам постраждалим на шахтах: «У цих справах шанси є на відміну від провадження щодо голосування за «диктаторські закони». Єфремова звинувачували в тому, що голосував за бандитські закони. За Конституцією народний депутат може голосувати за що завгодно. Єфремова мали звинувачувати у фальсифікації голосування або примушування до цього. Хтось із нардепів повинен був надати докази щодо того, що Єфремов шантажував або давав розпорядження членам лічильної комісії сфальсифікувати підписи. Це треба було підтвердити аудіозаписом або письмовим розпорядженням. Цього немає. Тому справу закрили», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв