Путіна можна перемогти його ж зброєю, – дипломат

342
Колишній Посол США в РФ Майкл Макфол висловив думку, що нині світом знову керують автократи, лідером яких є російський Президент Владімір Путін, проте і його можна перемогти.

«Після повернення до Кремля 2012 року, Путін консолідував свою владу в РФ. Він уже з новими силами почав реалізовувати план ослаблення громадянського суспільства й незалежних медіа, подавивши опозицію й залякавши великий бізнес, аби він не підтримував ту категорію, що критикує владу. Він зробив США і низку високопосадовців невільними інструментами своєї стратегії», – зауважив у колонці The New York Times Макфол.
Він нагадав, що під час його перебування на посаді Посла російський лідер звинуватив команду Президента США Барака Обами в організації антипутінської революції в низці країн, проте навіть «образи» на інші країни не завадили Путіну розширити свою кампанію щодо ослаблення демократії в інших державах.
«Анексія Криму 2014 року і окупація Донбасу, як і вторгнення до Грузії 2008 року, були жорсткими спробами дестабілізувати нові демократії. Ці дії вразили багатьох, які, зрештою, почали копіювати «стиль» Путіна», – підкреслив дипломат.
За його словами, не слід забувати про те, що агресії варто чекати не лише від РФ, але й від антидемократичних рухів у Китаї, Єгипті, Ірані чи Саудівській Аравії. Відповідно, як наголосив екс-посол, не можна сподіватися, що світ позбавиться від таких явищ як тероризм чи антидемократичні ідеї само собою, тому США повинні нанести удар у відповідь.
«Ми повинні думати про просування демократичних ідей за кордоном і як про освітній проект, а не як про військову кампанію. США повинні також посилити економічну й політичну допомогу для нових демократій на кшталт М’янми чи Тунісу. Найбільші ставки в Україні, оскільки дозволити загинути демократичному експерименту Києва – найкращий подарунок для Путіна», – зазначив Макфол.

Коментарi

Коментарiв