Лілея Івасик: «Росіяни – ви нелюди!, або Про злочини путінців на Донбасі»

349
Росіяни – ви нелюди!!
Ось така історія… Прочитайте до кінця!!
«Донецьк, Україна
4 травня
Відрубали пальці… викололи око… Комендант особисто відрізав частину мізинця. Садили на стіл і били молотками по колінах», – з рапорту про злочини путінців на Донбасі.
«Коли мене привели в підвал, побачив там трупи трьох чоловіків. Один сидів під стіною, один лежав на животі, інший – на спині. У них були перерізані горла. Були голими. Кров стікала до каналізаційного отвору», – уривок із рапорту.
Читаючи це, волосся становиться дибки, а кров холоне в жилах. «Русскій мір», Який вторгся на українську землю, не має людського обличчя, чи не визнає елементарних правил людяності, і може конкурувати за жорстокістю з середньовічними тортурами й катуваннями.
Фрагменти з рапорту «Російські військові злочини в Східній Україні 2014 року» публікує Інна Нефьодова на сайті національного бюро розслідувань України.
«Мене забирали кілька разів на день в кімнату допитів, де наказували дивитися на тортури над іншими. Били двоє росіян. К. відрубали три пальці на руці… У нього не було лівого ока і були відрізані всі пальці лівої долоні… Комендант на ім’я Соловей особисто відрізав мені частину лівого мізинця. Садили мене на стіл і били молотками по колінах», – покази в’язня, якого тримали в будівлі прокуратури в Горлівці.
«Приїхали офіцери Головного розвідувального управління Збройних сил Російської Федерації… Відразу перебили мені коліна, щоб не міг нічого їм зробити. Під час допитів різали мене ножами по ногах, тому був весь закривавлений, і не міг ходити. Весь час били мене, підвішували за наручники з викрученими назад руками, сипали сіль на рани. Також закладали кульок на голову. Тоді я втрачав свідомість», – свідчення в’язня будівлі адміністрації в Горлівці, де бойовики так званого НКВД ДНР тримали цивільних, у тому числі, політичних в’язнів.
«Коли мене привели в підвал, побачив там трупи трьох чоловіків. один сидів під стіною, один лежав на животі, інший – на спині. у них були перерізані горла. були голими. Кров стікала до каналізаційного отвору», – свідчення в’язня будинку міліції в Горлівці. Тут батальйон «Схід» тримав цивільних, підозрюваних в українських симпатіях, а також кримінальних злочинів. На третій день близько 5 ранку прийшов до нас якийсь чоловік у формі. Представився «слідчим служби безпеки». Судячи з голосу – дуже молодий. Він забивав мені під нігті голки і виривав нігті», – розповідь в’язня Будинку телебачення в Донецьку, де батальйон «Оплот» тримав цивільних за проукраїнську діяльність.
«Наказав мені підійти до ґрат і 5 разів штовхнув мене в груди так, що я відскочила до стіни і не могла дихати… Коли викручувалася, били прикладами автоматів», – свідчення жінки, захопленої бойовиками батальйону «Схід» за «проукраїнські симпатії і шпигунство.
«У будівлі університету в Донецьку батальйон «Спарта» тримав полонених «кіборгів». Показання в’язнів: «Двом в’язням дали пістолети. Сказали, якщо вб’ють одного зі своїх, то їх відпустять». «Зайшов піп із Московського патріархату і запитав, навіщо ми сюди прийшли. Потім бив в’язнів дерев’яним хрестом так, що зламав його».
Нагадаємо, станом на 9 лютого 2016 року путінські бойовики тримають 136 полонених і заручників, за словами уповноваженого Президента України з врегулювання конфлікту на Донбасі, члена підгрупи по обміну полоненими в Мінську Ірини Геращенко.
Станом на 1 грудня 2015 року через полону звільнили 2957 осіб, повідомляла Служба безпеки України. Ян Пекло – один із ініціаторів рапорту про російських військових злочинах на Донбасі. Як журналіст описував події румунської революції 1989 року і війну в колишній Югославії. Автор двох книг про Балкани. З 2005 року – виконавчий директор фундації польсько-української співпраці PAUCI в Києві і Варшаві. На 155 сторінках – понад 60 історій чоловіків і жінок про полон у проросійських сепаратистів на Донбасі. Розповіли про пережите в катівнях  так званих ДНР і ЛНР польським фахівцям із документування військових злочинів.
Джерело: Лілея Івасик

Коментарi

Коментарiв