ОБСЄ обурена ігноруванням порушення перемир’я на Мінських переговорах

229
Глава Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександр Хуґ заявив, що під час Мінських перемовин сторони жодного разу не обговорили тисячні порушення перемир’я на Донбасі.

«Обговорення порушень режиму припинення вогню просто не відбувається. Жодне з десяти тисяч порушень, а також жодне з обмежень нашої свободи пересування як спостерігачів не стає предметом дискусії», – цитує 112 главу СММ ОБСЄ в Україні.
Він наголосив, що в цій ситуації безкарність стає причиною нових порушень, тому сторони просто зобов’язані розібратися з цією проблемою. За його словами, для цього потрібно з’ясувати, ким і звідки було випущено кожен конкретний постріл.
Більше того, Хуґ висловив занепокоєння безпекою членів місії Організації з безпеки та співробітництва в Європі, оскільки протягом останнього часу кількість інцидентів за участі спостерігачів СММ лише зростає. Терористи обмежують свободу їх пересування, часом відбуваються навіть напади на патрулі, які навіть не розслідують.
Глава СММ підкреслив, що право на вільне переміщення окупованими територіями Донбасу надане спостерігачам не лише мандатом від ОБСЄ, але і сторонам перемовин у Мінську.

Коментарi

Коментарiв