Україні дісталося на горіхи від ООН через затримку важливої реформи

275
Програма розвитку ООН оприлюднила заяву, в якій розкритикували можливе відтермінування запровадження системи електронного декларування, що є однією з основних вимог ЄС для надання безвізового режиму Україні.

Представники організації нагадали, що програмний комплекс щодо збирання, збереження й обробки електронних декларацій українських посадовців був розроблений завдяки фінансовій підтримці Програми розвитку ООН, після чого переданий у власність Національної агенції з запобігання корупції.
Система є зобов’язанням України перед низкою міжнародних партнерів та розглядається як наріжний камінь процесу реформ, – цитує Європейська правда  заяву ПРООН.
Функціональність цього програмного забезпечення була підтверджена цілою низкою тестів та випробувань, у тому числі за участі посадових осіб НАЗК та Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації (Держспецзв’язку), – йдеться в документі.
Додамо, документ було оприлюднено після публікації інформації про те, що Україна порушила графік підготовки до запуску системи електронного декларування доходів чиновників. Українська влада обіцяла здійснити запуск системи ще до 15 серпня, проте цього не було виконано у зв’язку з проблемами через затвердження атестату й системи захисту.
ПРООН наголошує, що запуск та підтримка системи у робочому стані є сферою відповідальності урядових партнерів… ПРООН висловлює сподівання, що раніше погоджений графік буде дотримано, і електронна система декларацій буде повністю введена в правове поле та запущена в промислову експлуатацію до 15 серпня 2016 року, – зазначено в заяві.

Коментарi

Коментарiв