FactCheck спіймав Тимошенко на потрійній брехні для усунення конкурентів

216
Експерти перевірили низку заяв лідерки партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко, в яких вона закликала до очищення влади.

У червні цього року Тимошенко заявила, що нині є «тільки один шлях – прибрати чинних політиків від влади». При цьому вона звинуватила колег у непрофесійності й наголосила, що саме їхні рішення призвели до зубожіння українців.
«Яценюк перший Прем’єр-міністр, який розмір державного боргу довів до рівня валового внутрішнього продукту», – зазначила лідерка «Батьківщини».
Експерти FactCheck довели, що це брехня, оскільки станом на 31 січня 2015 року сукупний державний борг сягнув близько 65,5 мільярда доларів, проте не досягнув 100% валового внутрішнього продукту, відповідно, не зрівнявся з ними. Станом на 31 березня поточного року сума боргу майже не скоротилася та становила близько 65,2 мільярда доларів, у той час як ВВП відповідно до підсумків минулого року сягнув 90,6 мільярда доларів.
«Гройсман говорить, що якщо домогосподарства будуть приблизно 80% витрачати на житлово-комунальні послуги, то тоді все класно буде в країні, і ми розпочнемо модернізацію», – заявила Тимошенко.
Фахівці довели, що це також брехня, оскільки політик приписала чинному главі уряду слова, які він не говорив.
Офіційна позиція Володимира Гройсмана та Кабінету міністрів України: частка платежів за житлово-комунальні послуги в доходах громадян не повинна перевищувати 15–20%. Про це Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив 1.07 під час відкриття засідання уряду: «Я хочу звернутися до усіх громадян України… Ви не будете платити більше за комунальні послуги, аніж 15 – 20 % від вашого сукупного доходу, все інше, 80 – 90 %, за вас адресно заплатить держава». Голова Уряду зауважив, що система надання субсидій може бути модернізована, – зазначає видання.
«Яценюк перший в історії світу ввів податок на пенсії. До нього ніхто в світі до такого не докотився. Це унікальне інтелектуальне надбання персонально Арсенія Петровича Яценюка», – наголосила лідерка біло-сердечних.
Відповідно до висновку експертів, це також брехня. Оподаткування пенсій є цілком звичним явищем навіть для розвинених країн. В Україні чинна так звана солідарна модель пенсійних виплат, коли особи похилого віку отримають виплати завдяки своїм сучасникам, які працюють, через відрахування з поточних доходів.

Коментарi

Коментарiв