Путін не відмовився від наміру захопити Україну, – політолог

354
Політичний експерт Віталій Кулик висловив думку, що Президент РФ Владімір Путін, незважаючи на заяви та прогнози низки політиків і фахівців, не відмовився від плану експансії України.

На думку Кулика, нині російська сторона нагнітає обстановку на тимчасово окупованому Донбасі, аби під час чергових перемовин у Мінську домогтися реалізації власних планів і інтересів, а також напередодні президентських виборів у США і переговорів із Європейським Союзом.
Він також нагадав, що протягом кількох останніх днів російські найманці здійснили близько 360 пострілів по українських позиціях. Крім того, зафіксовано стягування військ, переформатування їх у наступальні підрозділи та з’єднання військових груп Росії на кордоні з Україною. Також триває осучаснення збройних підрозділів в анексованому Криму, стягнення й ротація російських військових на окупованому Донбасі.
«Росія брязкає зброєю і показує, що вона не відмовляється від своїх планів стосовно експансії України», – зазначив у коментарі 24 політолог.
Також він зауважив, що ймовірність фронтального наступу Російської Федерації досить низька, оскільки, швидше за все, йдеться про ескалацію для початку нових переговорів між сторонами.
«Це приурочено до переговорів у Мінську, де розпочалася чергова сесія переговорів. Далі – наприкінці серпня мають відбутися переговори в рамках Нормандської четвірки. У вересні – початок політичного сезону в Україні, коли знову з’явиться можливість внесення змін до Конституції. З України вибивається принципова згода на проведення так званих виборів на окупованих територіях і на конституційні зміни. Петра Порошенка хочуть доламати для ухвалення невигідних для держави рішень», – наголосив фахівець.
На його думку, в цій ситуації російська влада хоче продемонструвати, що загроза відновлення війни досить реальна, тому Україна повинна погодитися на план Кремля щодо імплементації Мінських домовленостей. Відповідно, прогнози щодо подальшого розвитку сценарію можна буде робити після завершення переговорів у рамках Тристоронньої контактної групи.
«Треба хоча б вирішити проблему в Мінську. На даний момент заблокований обмін полоненими. Немає просувань в роботі групи – Росія заблокувала будь-які проекти рішень. Якщо буде очевидно, що є спільна позиція ЄС і України, а також адміністрації США, то ми зможемо протистояти цим планам», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв