Янукович пішов, але система залишилась, – екс-нардеп

205
Народний депутат України V-VI скликань, юрист Святослав Олійник пояснив, чому після втечі екс-президента Віктора Януковича в країні так і не відбулося радикальних змін і так мало дійсно успішних реформ.

На думку екс-нардепа, існуюча модель влади в Україні деградує вже протягом 25 років незалежності після занепаду стійкої моделі влади. Всі революції в державі – це лише протест проти системи управління, яке чомусь ототожнюють із Януковичем, Кучмою тощо. Проте в дійсності – це протест проти антилюдської, неефективно, непрофесійної системи.
«Протест на Майдані – це теж протест проти системи управління, який ототожнили з Януковичем. Янукович поїхав, а система управління залишилася. Це старий поламаний трактор, давно вже не інтегрований в навколишній світ. І туди сідає якась свіженька людина, на гаслах, на емоціях, на грошах (не має значення, купує вона свою перемогу або спекулює війною), головне, що вона сідає в цей поламаний трактор і думає, що нарешті вона вже керує цією старою системою і буде щось міняти. Але система не змінюється, вона як деградувала, так і деградує. Ми ніде не були свідками того, що сама система управління десь почала в якихось принципах фундаментально змінюватися. У жодній зі сфер не відбулося змін у системі управління хоча б на рівні якоїсь парадигми, якоїсь конституції», – зазначив в ефірі 112 Олійник.
За його словами, революційна фаза в Україні триватиме аж до самого краху, ознаками якого є вже давно. Країна віддала свою економіку під керівництво зовнішніх сил, дозволивши взяти в колишній склад уряду осіб, які представляли інтереси інших держав. Зокрема юрист зауважив, що екс-міністр фінансів Наталія Яресько діяла проти інтересів держави, оскільки замість того, аби позбутися зовнішніх боргів, вона захищала інтереси кредиторів.
«Про всяк випадок закабалити всю країну: раптом економіка підніметься, то інтереси кредиторів надійно захищено. Відтоді про перспективи української економіки з позиції нашого власного рішення можна вже не міркувати. Ми можемо спрогнозувати заворушення на території РФ. Це станеться неминуче. Ті ж самі процеси, які відбуваються зараз у Росії, описував Еріх Фромм, коли на його очах зароджувалася фашистська Німеччина», – наголосив політик.

Коментарi

Коментарiв