Американські кандидати у президенти пов’язані з Кремлем, – журналіст

260
Російський журналіст Леонід Бершидський пояснив, яким чином американські кандидати у президенти пов’язані з владою РФ.

За словами Бершидського, підґрунтям спроб Гілларі Клінтон позиціонувати одіозного Дональда Трампа як кандидата від Владіміра Путіна було активні пошуки будь-яких зв’язків із скандального республіканця із Росією. Проте й сама Клінтон, як виявилася, «годувала» свою кампанію завдяки російським олігархам.
«На сьогоднішній день взаємозв’язку Трампа з Росією незначні. Його радник Картер Пейдж колись працював у нафтогазовому гіганті «Газпром». Керівник його передвиборної кампанії Пол Манафорт в минулому працював на поваленого українського Президента Віктора Януковича, якому часто приписували проросійську позицію, незважаючи на те, що більшу частину своєї кар’єри він намагався підбурити Росію і Європейський Союз. Манафорт також зазнав невдачі у веденні справ із російським олігархом Олегом Дерипаска, який до цих пір намагається повернути свої мільйони. Сам Трамп одного разу продав дорогий будинок у Флориді Дмитру Риболовлєву, який зробив мільярди на продажі російського хлористого калію», – цитує Обозреватель журналіста.
Серед спонсорів Трампа не було жодного видатного «російського американця». Навіть відомий Леонард Блаватнік, який в Росії заробив понад 16,2 мільярда доларів, щедро фінансував кандидатів від Республіканської партії, проте жодної копійки не дав Трампу. Його дружина Емілі «подарувала» Демократичній партії понад 33 тисяч доларів, а також максимального допустиму суму для приватної особи пожертвувала для Клінтон – 2700 доларів.
Спонсори Клінтон – Марія Байбакова, яку ІноЗМІ характеризують як «велику фігуру в політиці Демократичної партії». Дар’я Жукова дала Клінтон також 2700 доларів. Бершидський зазначає, що Байбакова – донька близько соратника Міхаіла Прохорова, який володіє російськими активами, що стрімко тануть. Нещодавно у Прохорова розпочалися серйозні проблеми з Кремлем у зв’язку з публікацією «незручних» матеріалів у газеті, яка належала йому.
«Зв’язки Жукової з Путіним дещо туманні. Вона – дружина Романа Абрамовича, чиї статки в 10,7 мільярда доларів були зароблені здебільшого завдяки контрольному пакету акцій «Сибнефть» «Газпрому». Жукова, будучи видною фігурою в світі сучасного мистецтва, керує великим центром мистецтва в Москві під назвою «Гараж». Це робить Абрамовича, який більшу частину часу проводить поза Росією, політично вразливою фігурою і змушує його залишатися союзником Путіна. Він до цих пір володіє певним впливом. Наприклад, його шанують за те, що він допоміг Сєргєю Собяніну стати мером Москви», – наголосив публіцист.
На його думку, в тому, що низка впливових росіян допомагає Клінтон, немає нічого поганого, оскільки і Байбакова і Жукова дотримуються досить прогресивних поглядів. Проте, якби вони виявилися спонсорами Трампа, політичний світ чекав би грандіозний шум.
«Пошуки «зв’язків із Росією» в американських виборах – безглузде заняття. Путін не здатен вплинути на результат цих виборів. І, хоча у нього є свої причини віддавати перевагу Трампу, який не припиняє обіцяти швидку розрядку у відносинах з Росією, було б необачно з його боку зовсім не побоюватися обох кандидатів. Взаємозв’язки існують всюди: російські гроші – явище глобальне, і неважливо, звідки вони. Світ змінився з тих пір, як закритий «залізною завісою» Радянський Союз був заклятим ворогом Америки», – підсумував Бершидський.

Коментарi

Коментарiв