Україна ризикує посприяти скасуванню санкцій проти РФ

224
Народний депутат України від партії «Самопоміч» Олена Сотник висловила думку, що в тому разі, якщо українська сторона не наполягатиме на статусі РФ як агресора, Європа постійно розглядатиме можливість скасування санкцій проти Росії.

«Якщо Україна не буде себе чітко позиціонувати і озвучувати, що РФ є агресором, ми будемо отримувати весь час з різних боків, від різних представників політичних сил європейських країн такі «удари» або спроби порушити загальний настрій Європейського союзу щодо санкцій, щодо їх утримання, щодо їх продовження», – зазначила в ефірі 112 Сотник.
Також вона наголосила, що в цій ситуації Україна повинна зайняти чітку позицію у своєму зовнішньому позиціонування і щодо питання в галузі дипломатичних відносин із російською стороною.
Додамо, дипломат, співдиректор програм зовнішньої політики і міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков спрогнозував, що низка країн ЄС може виступити за скасування санкцій проти РФ.
«Це Італія, Греція, Кіпр. Не те, щоб вони завзято виступають за відміну санкцій, але у них м’якша позиція, ніж в цілому в ЄС. Резолюції про скасування санкцій парламентів Франції і, можливо, парламенту Бельгії – це віддзеркалення загальної тенденції», – зазначив Пашков.
Він також підкреслив, що є дві причини, які можуть пояснити такі настрої серед низки європейських країн.
«По-перше, Європа обтяжена внутрішніми проблемами і конфліктами, які пов’язані і з міграційною кризою, і з терористичною загрозою, і з Брекзитом, і з ситуацією в Туреччині. Заходу хочеться в якійсь формі мінімізувати напруженість у відносинах з Росією. По-друге, Росія активно лобіює такі рішення через ЗМІ, політиків. Це відбилося на рішеннях деяких країн», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв