Холодницький розкритикував Луценка через рішення щодо судді-хабарника

199
Глава Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України Назар Холодницький звинуватив очільника Генеральної прокуратури України Юрія Луценка в саботуванні притягнення до відповідальності судді-хабарника.

«Після скерування прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) обвинувального акту до суду щодо судді-хабарника з одного із районних судів Харкова, який фактично є «кишеньковим» суддею сумновідомого Геннадія Кернеса, було встановлено, що щодо цього ж судді Генеральною прокуратурою України прийнято рішення про закриття кримінального провадження за фактом одержання хабара, що мало місце раніше того злочину, який розслідувався детективами НАБ України», – наголосив у своєму Facebook Холодницький.
За його словами, після вивчення зазначених матеріалів кримінального провадження слідчі дійшли до висновку, що в них є беззаперечні докази неодноразового систематичного вимагання хабарів суддею із використанням свого службового становища.
Глава САП зауважив, що в Харкові цього суддю називають «Серьожа-четвертак», оскільки за «вирішення питань» хабарник вимагав 20-30% від суми позову чи рішення.
«Як приклад, наведу цитату з переговорів судді-хабарника із заявником у кримінальному провадженні щодо суми хабара за винесення «потрібного» рішення, що містяться у відповідному протоколі: «Суддя-хабарник: Ну…Честно говоря это…10% это кисленько, если Вы хотите чтобы мы сразу все действия сделали.
Заявник: Сколько? Я нормальный человек, я понимаю.
Суддя-хабарник: Ну вообще, обычно подходят с такими вопросами: 20-25%. Если Вам надо», – зазначив Холодницький.
Він підкреслив, що замість того, аби викрити хабарника та притягнути до відповідальності слідчих і прокурорів, які незаконно закрили справу, глава ГПУ Юрій Луценко фактично «став на захист пшонківських методів розслідування, в яких панує кумівство і поза процесуальний порядок ухвалення рішень».
«Приступаючи до виконання обов’язків Заступника Генерального прокурора України – керівника САП я розумів, що в мене тепер немає друзів, але очікувати удару в спину від Генерального прокурора України, який повинен бути взірцем у боротьбі з корупційною гідрою я категорично не міг», – підсумував посадовець.

Коментарi

Коментарiв