Я категорично проти боротьби з корупцією, – нардеп

252
Народний депутат України від «Народного фронту» Олександр Кірш пояснив, чому він проти боротьби з корупцією, і що насправді має змінювати країну.

«Я категорично проти боротьби з корупцією. Боротьба з корупцією повинна бути наслідком, а не самоціллю. Припустимо, вбили корупцію. На митниці всі, як ідіоти, платять ПДВ. Неможливо дати хабар і не заплатити ПДВ. Податкова система, яка зараз допускає ручне втручання, щоб зробити або не зробити відшкодування, працює чесно і відшкодовує тільки тим, кому належить, у хронологічному порядку. Взяти нізвідки гроші через цю систему неможливо. Неможливо і все. Вона працює чесно», – заявив в ефірі 112 Кірш.
За його словами, нині майже всі платять ПДВ, який раніше не платили. При цьому ті підприємства, які не платять ПДВ, не платять ні на митниці, ні всередині країни, мають рентабельність. При цьому ці компанії користуються офшорами. Рівень рентабельності становить лише близько 5-10%.
«Зараз немає підприємств, які «жирують». Змусити їх платити всі податки – у них буде негативна рентабельність. Немає такого закону, щоб підприємства працювали собі у збиток. Вони просто перестануть працювати і зупиняться. На це можна було б махнути рукою, сказати «Ну і хрін з ними!», нехай зупиняються, все одно вони в бюджет нічого не дають, але разом з ними викинуться на вулицю ті люди, які зараз у них, у нехороших, мають зайнятість», – наголосив нардеп.
Він також зауважив, що на тіньову економіку можна було б і взагалі махнути рукою, якби вона не становила близько 50-60% відповідно до різних оцінок.
На його думку, в тому разі, якщо країна таки переможе корупцію, вона переможе близько 50-60% підприємств, які тут же звільнять значну частину своїх працівників, а заробітні плати при цьому не зростатимуть. Відповідно, зарплати падатимуть, а курс долара неймовірно зростатиме.
«І ми отримуємо божевільні соціальні ножиці. Це якщо боротися з корупцією тупо, як зараз. Я собі уявляю боротьбу з корупцією як реальне вдосконалення всупереч МВФ, але тільки після війни – зміна податкового законодавства, зміна валютного законодавства… Після цього корупція зникне сама. Для неї просто не буде причин», – підкреслив парламентар.

Коментарi

Коментарiв