Дипломат закликав допомогти Савченко «зрозуміти українські реалії»

240
Представник України в підгрупі з безпеки Тристоронньої контактної групи Євген Марчук пояснив, чому українцям поки не варто «кидатися» на нардепа Надію Савченко з серйозними підозрами та звинуваченнями.

На думку Марчука, резонансні заяви Савченко свідчать не про те, що вона завербований агент Кремля, а про її болісне сприйняття українських політичних реалій.
«Я підходжу з іншого боку до оцінки таких сенсаційних заяв Савченко. Тут суспільству потрібно проявити надзвичайну делікатність і обережність. Вона ж дуже боляче реагує на те, до чого ми звикли, і форма її реагування іноді і не логічна, і образлива. Не знаю, коли у неї це збалансується, але я б не поспішав так серйозно гіперболізувати, що це Росія, що її завербували, запрограмували. Теоретично можна подібне говорити, але скажіть: а чого ви чекали після її повернення? Адже відомо, як вона себе вела в суді, в тюрмі, її голодування. Це треба мати специфічні, дуже такі вольові якості», – наголосив дипломат.
За його словами, країна навпаки має допомогти Савченко зрозуміти і прийняти справжні українські реалії сьогодення.
«Із іншого боку, тут я не знаю, кому б вдалося грамотно допомогти Савченко з точки зору входження і розуміння політичних сьогоднішніх наших реалій. Ясна річ, вона два роки була взагалі відірвана від політичного та інформаційного контексту, і тут треба їй багато пояснювати», – цитує Гордон Марчука.
У підсумку він зауважив, що в будь-якому разі в цій ситуації не варто поспішати з висновками та звинуваченнями, оскільки пізніше виправити ситуацію до «нормального стану» буде фактично неможливо.
Нагадаємо, під час прес-конференції 2 серпня цього року Савченко зробила низку резонансних заяв. Зокрема, вона оголосила «національну ідею» порятунку України, закликала переписати Конституцію, створити «Народну Раду» й перетворити державу на парламентську республіку. Проте найбільший скандал спричинили її слова про те, що «Майдан і Антимайдан стояли за одні цінності».

Коментарi

Коментарiв