Тука повідомив про відновлення руху на кордоні з Кримом

195
Речник Державної прикордонної служби України Олег Слободян повідомив, що вранці 7 липня «влада» анексованого Криму призупинила пропуск транспорту та громадян на півострів. Пізніше заступник міністра з питань окупованих територій Георгій Тука оголосив, що рух відновлено.

7 липня близько 07:00 російська окупаційна влада з невстановлених причин призупинила здійснення пропускних операцій громадян та транспортних засобів на адмінмежі з Кримом, – ідеться в повідомленні прес-центру Державної прикордонної служби України.
Зазначено, що у зв’язку з цим не здійснюється і пропуск із материкової частини України на контрольних пунктах в’їзду-виїзду «Каланчак», «Чаплинка» і «чонгар» на територію анексованого півострова.
Речник Держприкордонслужби зауважив, що причини рішення перекрити пункти пропуску українській стороні невідомі, оскільки держава не підтримує відносин із представниками так званої влади Криму.
Ситуацію з місця подій прокоментував заступник голови Меджлісу кримських татар Наріман Джелял: «За метрів 500 до самих КПП виставлено кордони, не пускають ні машини, ні піших. При цьому нібито з боку материка машини заїжджають. Причини поки не відомі. Прикордонники на «Каланчаку» відсилають усіх на «Чонгар». Стверджують, що «Каланчак» і «Чаплинка» працювати не будуть».
Пізніше Тука оголосив, що рух на адміністративній межі із півостровом уже відновлено.
«Щойно мав дві розмови з головою Прикордонної служби Віктором Назаренком. Спочатку він мені розповів, що окупанти проводять якісь свої «навчання». Наші напоготові. Через 5 хвилин Віктор зателефонував мені: «Рух на кордоні з окупованим Кримом поновлено», – повідомив високопосадовець.
Відомство закликало громадян України слідкувати за інформацією на сайті Державної прикордонної служби й утриматися від поїздок до окупованого Криму без нагальної потреби.

Коментарi

Коментарiв