Кремль хоче змусити Україну підписати «акт капітуляції», – журналіст

237
Журналіст Сергій Рахманін прокоментував заклик РФ до України щодо підписання «дорожньої карти» про вибори на тимчасово окупованих територіях.

За словами Рахманіна, документ виглядає як акт капітуляції, оскільки, як мінімум, він є спільним проектом Кремля і «влади» окупованих територій Донбасу. Представники РФ укотре закликали Україну підписати цей проект під час чергового раунду перемовин у рамках Тристоронньої контактної групи.
«У першому пункті цього документа э вимога про припинення АТО і про повне зняття економічної блокади з ОРДЛО. Відповідні президентські укази повинні з’явитися не пізніше, ніж за місяць до рішення про дату проведення виборів в «окремих районах», – зауважив у статті для Дзеркала тижня журналіст.
Крім того, йдеться про вимогу повномасштабної і беззастережної амністії для бойовиків, набуття чинності у повному обсязі й на постійній основі закону про особливий статус Донбасу, відповідно до якого мають бути відсутні тимчасові обмеження, а також закріплення «статусу» в Основному законі.
Автори російського проекту також наполягають на коригуванні вже попереднього схваленого Верховною Ради України проекту змін до Конституції в частині децентралізації й «особливостей самоврядування» в так званих ДНР і ЛНР.
«Із перехідних положень проекту повинні бути вилучені норми про тимчасовий характер «особливостей». Подібний апгрейд суперечить Конституції. Але московські «правознавці» запропонували вихід: український Конституційний Суд повинен дозволити подібну дію, а Верховна Рада після цього покликана внести відповідні поправки до свого Регламенту», – зазначив публіцист.
Російська влада вимагає, щоб поправки до Конституції щодо «особливого статусу» окремих регіонів набули чинності до оприлюднення закону щодо проведення перших місцевих виборів на територіях тимчасово окупованого Донбасу. Кремль хоче, аби ці вибори відбулися на мажоритарній основі.
«Особа, яка не проживала в ОРДЛО останній рік, не має права висувати свою кандидатуру. Повноваження обраних органів не можуть бути достроково припинені протягом 4 років. Виборчкоми на виборах сформують місцеві. Києву «дозволять» делегувати в комісії по одному представнику, але без права займати посади голови або секретаря. Неблагонадійні, з точки зору місцевої «влади», українські ЗМІ не можуть бути допущені до висвітлення кампанії. Забезпечення безпеки, а також «захист прав і свобод» запропоновано покласти на місцеві «суди, органи прокуратури і народної міліції». «Закон про особливий статус» із дня проведення виборів функціонує «в повному обсязі», після проведення виборів – «на постійній основі», – нагадав автор вимоги РФ.

Коментарi

Коментарiв