Кулеба підтвердив, що на Донбасі дітей вчать убивати українців

178
Уповноважений Президента України по правах дітей Микола Кулеба підтвердив інформацію про те, що на Донбасі створюють табори, в яких бойовики навчають дітей користуватися зброєю й вести розвідувально-диверсійну діяльність проти української сторони.

Раніше відповідну інформацію оприлюднив постійний представник України при ООН Володимир Єльченко. За словами Кулеби, здебільшого під вплив терористів потрапляють підлітки у віці від 14 до 16 років, яких російська пропаганда налаштовує проти України.
Омбудсмен зауважив, що українська влада ухвалює відповідне законодавство для заборони участі дітей у збройних конфліктах і посилення відповідальності за це, проте на тимчасово окупованих територіях Донбасу це неможливо контролювати. Більше до того, спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ ігнорують ці факти і не згадують про це у своїх звітах.
«Агресивна російська пропаганда вороже налаштовує дітей по відношенню до України і спонукає їх до того, щоб брати в цьому участь. Адже ми розуміємо, що таке свідомість дитини – її досить легко налаштувати відповідним чином. Я виховувався в радянський час, і пам’ятаю, як нас у школі налаштовували проти Сполучених Штатів Америки, що це – ворог. Те саме відбувається сьогодні, нічого не змінилося. Тобто, на окупованій території у дітей формують образ ворога – що українців треба вбивати. Після цього підліток буде готовий брати в руки автомат, рити окопи… Його буде легко залучити до цього, тому що в підлітковому віці перемагає максималізм і бажання реалізуватися. І замість того, щоб направити цей максималізм в нормальне русло, бойовики направляють його в русло протистояння і війни. А згідно з міжнародним законодавством, використання дітей у збройних конфліктах є злочином», – зазначив в інтерв’ю Апострофувисокопосадовець.
Він зауважив, що інколи батьки самі налаштовують дітей проти українців, часом же діти, позбавлені батьківської уваги, потрапляють під вплив людей, які їх використовують у власних інтересах.
«Без належного догляду підлітки – легка здобич в руках терористів. Їм кажуть: «Ось дивись, ти – справжній герой». І навіть можуть дати медаль. Ось і вся мотивація. Саме цим і користуються. У цієї несформованої ще молодої людини, навіть дитини, адже ми говоримо про вік 15-16, а іноді і 14 років, є бажання реалізувати себе. Відсутність можливості зробити це в чомусь іншому (а там себе реалізовувати нема в чому), ця людина бере в руки автомат і йде вбивати ворогів. При цьому ми бачимо, що там успішно діє російська пропаганда, яка формує з українців образ ворога. Над цим досить агресивно працюють і російські канали, і російські найманці. «Ось він, твій ворог!» І все. Для молодої людини більше нічого не треба», – підкреслив Кулеба.

Коментарi

Коментарiв