Завдяки «закону Савченко» на волю можуть вийти десятки тисяч ув’язнених

181
Перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова заявила, що протягом 10 років на свободу можуть вийти близько 40 тисяч ув’язнених відповідно до «закону Савченко».

«По-перше, ми повинні розуміти, що Конституція забороняє нам звужувати ті права, які на сьогодні є у громадян. Таким чином, скасування конкретно наданих прав, мабуть, може суперечити Конституції. Інша справа – конкретизувати закон. Можливо, внести якісь зміни для того, щоб адаптувати його до сучасних реалій. Можливо, в цьому є доцільність, тому що за нашими підрахунками, за період наступних 10 років у майбутньому близько 40 тисяч осіб підпадають під дію цього закону, враховуючи те, що сьогодні в пенітенціарних установах у нас перебуває близько 62 тисяч осіб», – заявила Севостьянова.
В ефірі 112вона зауважила, що під дію закону потрапили люди, які скоїли тяжкі злочини, зокрема йдеться про дев’яності роки минулого століття: «Всі ті особи, які мали невеликі терміни, вони і так, користуючись чинними нормами КПК або іншими процедурами, вони поступово покидають ці установи. А йдеться про людей, ще у дев’яності роки туди потрапили за істотні порушення закону».
«Тому, пом’якшення потрібні. Умови в СІЗО дійсно гірші, ніж в колоніях, і це несправедливо, коли наша судова система тримає там людей, є випадки, по 12 років. Навіть зараз у Лук’янівському СІЗО є більше 10 осіб, які більше 4 років чекають вироку суду. І, можливо, вони невинні. Тому для таких осіб цей закон важливий», – підсумувала високопосадовець.
Нагадаємо, за словами радника міністра внутрішніх справ України Зоряна Шкіряка, значне зростання рівня злочинності в державі протягом останнього часу спричинене, в тому числі, «законом Савченко».

Коментарi

Коментарiв