Слід бути готовими до найгіршого сценарію, – експерт про Донбас

264
Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник прокоментував можливу ескалацію конфлікту на Сході України.

На думку Мельника, інтенсивне розгортання військових сил Російської Федерації вздовж східних та південних кордонів України на тактичній та оперативній глибині дає змогу протягом кількох годин чи днів розпочати активні бойові дії.
Відповідно до інформації Головного управління розвідки України та джерел ЗМІ, на лінії зіткнення відбувається постійна ротація з метою «обкатки» російських військових та випробування нового озброєння в бойових умовах. Крім того, російські найманці активно розвідують українські позиції і здійснюють пристрілку цілей.
«Такі приготування не дають підстав на 100% стверджувати що наступ буде. Але підґрунтя готується і, питання залишається чи поступить команда і коли. Прорахувати логіку «кремлівських калькуляторів», передбачити наступні кроки на основі розумної логіки неможливо. Єдине, що відомо непевно це – непрогнозованість сьогоднішнього російського керівництва. А тому, слід бути постійно готовим до найгіршого сценарію, навіть якщо він виглядає нелогічним», – наголосив експерт Центру Разумкова.
Він зауважив, що, логічно, розширення масштабу наступу чи окупації території не вигідне для Кремля, проте протягом останніх кількох років жодні рішення російської влади не підлягали поясненню з точки зору здорової логіки.
«Усі вони фактично йшли у розріз із документально затвердженими національним інтересам Росії. Основний мотив, яким скоріше за все керувався Путін, це збереження влади, підвищення рейтингів. Тобто йдеться про захист інтересів режиму та того, хто стоїть на чолі, а не національних інтересів РФ. В таких випадках численні тактичні перемоги неодмінно призводять до стратегічної поразки», – підкреслив фахівець.

Коментарi

Коментарiв