Україна не виграє війну, поки існує олігархія, – філософ

353
Філософ Сергій Дацюк пояснив, чому Мінські домовленості так і не принесли України бажаного й очікуваного результату для врегулювання конфлікту на тимчасово окупованому Донбасі.

«Фактично зараз мінський формат закінчився. Звичайно, можна ще не раз зустрічатися в Мінську, але толку від того не буде ніякого. З самого початку Мінські домовленості були приречені – Росія (а отже і ОРДЛО як безсуб’єктні утворення) не збиралася їх виконувати, а Україна не могла їх виконати», – зауважив Дацюк.
За його словами, російська влада використовувала Мінські домовленості для того, аби постійно тримати Україну «на гачку», тобто як засіб політичного тиску і спосіб змусити втрачати ті чи інші частини суверенітету.
«Україна ж направду в особі влади спочатку дійсно збиралася Мінські домовленості виконувати. Якби не позиція української громади, то компрадорські народні депутати внесли би всі необхідні зміни в Конституцію щодо втрати суверенітету над територією ОРДЛО. В цьому разі питання вважалося би вирішеним на міжнародному рівні, українська влада би говорила, що «альтернативи не було», а українці би продовжували терпіти терор і хаос в ОРДЛО. Санкції щодо Росії відмінили б. ОРДЛО поступово би інтегрувалися в Росію, а платила би за все це Україна. І тоді це була б лише проблема України, якій би міжнародна спільнота хіба що співчувала», – підкреслив у статті для Української правди фахівець.
На його думку, нині українська влада вже фактично неспроможна пояснити суспільству, чому під час «перемир’я» триває війна, проте держава й досі не вирішила питання щодо визнання цього конфлікту як війни на законодавчому рівні.
«Чи дозволив все-таки Мінський формат заморочити голову Росії, давши час для України створити потужну армію, достатню кількість зброї, повітряний щит і морський щит? Це, мабуть, дуже велика військова таємниця, яку звичайно знають в Кремлі, але яка невідома українській громаді. Проте здається мені, що оскільки закликів до олігархів, середнього класу та активної громади «Все для фронту – все для перемоги» не було, то нічого таємного тут нема. Олігархічний дерибан в ситуації контрреволюції в принципі не допускає можливості достатньої підготовки до війни», – наголосив автор.
Він також зазначив, що олігархи й війна – це різні реальності. Звісно, олігархи можуть заробляти завдяки війни, проте в тому разі, коли вона локальна і не стосується безпосередньо їх самих.
«Водночас допоки в Україні існує олігархія, війни з Росією Україні не виграти і окуповані території не повернути. Тому Мінський формат це олігархічний формат перемовин, коли представники українських олігархів безпосередньо були присутні на перемовинах. Процес повернення полонених це олігархічна гра на відволікання уваги від війни на перемогу», – стверджує Дацюк.

Коментарi

Коментарiв