Журналіст пояснив, чим Україні загрожує дружба Ердоґана з Путіним

303
Журналіст Владислав Кудрик проаналізував ризики для України у зв’язку з покращенням відносин між Президентом Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоґаном і Президентом РФ Владіміром Путіним на тлі їх зустрічі в Санкт-Петербурзі.

9 серпня цього року під час зустрічі турецького й російського лідерів сторони домовилися про поступове скасування санкцій РФ проти Туреччини. Крім того, ЗМІ поширюють інформацію про можливе обговорення ініціативи газового проекту «Турецький потік». Експерти вже визнали візит Ердоґана до Росії сигналом про відновлення стосунків, проте низка фахівців стверджують, що тривалу війну за союзника між РФ і Україною таки виграє українська сторона.
У статті для Апострофа Кудрик нагадав, що Посол Туреччини в Україні Йонет Джан Тезель неодноразово запевняв, що відносини між російською й турецькою владою жодним чином не вплинуть відносини Туреччини й України, оскільки турецько-українські взаємини мають свою окрему політичну, геополітичну, економічну і культурну логіку.
Дипломат заявив, що турецька сторона виступає за збереження територіальної цілісності України, засуджує анексію Кримського півострова й підтримує право кримських татар повернутися на рідну землю. Тезель висловив думку, що зустріч Путіна і Ердоґана позитивна не лише для України, але і для всієї Європи.
«У той же час, це твердження викликає певний скептицизм. Зокрема, раніше російський адвокат окремих політв’язнів з числа кримських татар Марк Фейгін сказав, що кримськотатарське питання на зустрічі буде далеко не першочерговим, якщо взагалі буде підніматися. Слід згадати, що Туреччина досі не приєдналася до міжнародних санкцій проти Росії (хоча б по Криму) і навряд чи це зробить у майбутньому», – зауважив журналіст.
На його думку, потепління між Росією й Туреччиною має свою межу, яка, ймовірно, буде досягнута вже незабаром, на що є кілька причин. Зокрема, йдеться про небезпеку зростання залежності Туреччини від газу з РФ. Крім того, російська й турецька влада навряд чи дійде до згоди в питанні щодо Сирії.
«Із точки зору Туреччини, Асад повинен піти. З точки зору Росії, він був і залишається легітимним президентом Сирії, навколо якого має будуватися врегулювання конфлікту в цій країні. Величезне значення для Анкари має і той факт, що Росія в сирійській війні спирається на курдські сили – Туреччині це подобатися не може», – підкреслив автор.

Коментарi

Коментарiв