Мабуть, Крим уже не повернеться, – публіцист

254
Журналіст, публіцист Лариса Волошина спрогнозувала, що Україні вже навряд чи вдасться повернути анексований кримський півострів.

За словами Волошиної, нині у Криму розпочалася стадія «прийняття того, що відбувається». Кримці стверджують, що незадоволені ситуацією, що все стає лише гірше, проте здебільшого говорять «можливо, тепер так і буде, напевне, Крим не повернеться».
«Тобто, у таких кримців немає віри, що Крим повернеться до складу України і що це взагалі можливо. У них немає віри, що це можливо мирним шляхом. Побоювання, що повернення Криму можливе так як колись частина Донбасу за допомогою якихось збройних подій – це дуже серйозний прорахунок, в тому числі і української журналістики й інформаційної політики. Хоча території, які ми деокупувати, ці 100 кілометрів, повернення Слов’янська і Краматорська відбувалося фактично без крові», – зауважила у блозі Обозревателя журналістка.
На її думку, з одного боку мешканці анексованого півострова поступово втрачають надію на можливе повернення, але, з іншого боку, зафіксовано нарощування угруповань РФ, ввезення до Криму величезної кількості російських громадян, військових пенсіонерів із родинами, забудування кримських земель.
Публіцист наголосила, що до Криму вже завезли близько 200 тисяч громадян Російської Федерації, родинам яких видали квартири. Із вересня цього року заплановано зачистку узбережжя від такого званого самовільного будівництва, що в першу чергу стосується забудов кримських татар. Також планується знести близько 8 тисяч об’єктів у вересні і ще близько 30 тисяч до грудня. Кримська «влада» там має намір будувати житло для російських громадян.
«Ця сукупність відчаю і розуміння того, що жодних перспектив для лояльних до України громадян у Криму немає, змушує кримців виїжджати. А їх місце займають справжні російські громадяни», – підсумувала Волошина.

Коментарi

Коментарiв