Політолог спрогнозував швидке падіння «дружби» Росії й Туреччини

278
Політолог Олександр Палій прокоментував «потепління» у відносинах між РФ і Туреччиною на тлі зустрічі лідерів цих країн.

На думку Палія, відновлення відносин між Росією й Туреччиною є лише тимчасовим союзом двох авторитарних режимів, оскільки це зближення не відповідає довгостроковим інтересам цих держав.
«У Туреччини кардинально інший погляд на сирійську проблему. Її основні торгівельні партнери – це країни ЄС. Ще два місяці тому між ними не було ніяких стосунків. А зараз вони тиснуть один одному руки. В авторитарних державах така політика дуже швидко змінюється», – наголосив у коментарі 24 політолог.
За його словами, це відновлення відносин можна пояснити ізольованістю Туреччини після спроби державного перевороту. Турецький Президент Реджеп Тайїп Ердоґан має проблеми з керівництвом Європейського Союзу і з видачею американською стороною підозрюваних у перевороті. У зв’язку з цим турецький лідер шукає ситуативних партнерів, тому й готовий піти на поступки.
У свою чергу Путін усвідомлює, що Росія нині має серйозні економічні проблеми. До того ж, влада РФ має значні проблеми в Сирії, тому Кремль і зацікавлений у зближенні з Туреччиною.
«Сподіваюся, що на стосунках України і Туреччини це ніяк не відіб’ється. Крим Анкара не визнає. Для нас важливо,щоб зберігалися напрямки, які зараз існують між нашими країнами. В Туреччині стверджують, що все зберігається, незалежно від розвитку взаємовідносин з іншими державами», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв