Петро Олещук: «Росії потрібна «капітуляція» України, а не війна»

179
 
При об’єктивному погляді, не думаю, що загроза російського «широмасштабного вторгнення» зараз суттєво вища, ніж вчора або позавчора. Справжня війна Росії не потрібна і не вигідна. Вона не принесе реалізації поставлених задач.
Росії потрібне продовження нинішнього формату «ні війна-ні мир» до умовної «капітуляції» України. Але, очевидно, Росія хоче переглянути формат цієї війни.
Отже, що хоче Росія.
По-перше, Путін, як я вже відзначав раніше, заявив про припинення перемовин у «нормандському форматі». Це не просто ляпас Україні – це ляпас іншим учасникам перемовин. І, крім того, демонстрація повного провалу «Мінського формату».
Тепер Путін, очевидно, каже: «А тепер умовляйте мене, щоб я знову сів за стіл переговорів». Тобто, Кремль хоче «Мінську-3» із набагато вигіднішими для себе умовами. Для чого в чергове блефує та використовує риторику «Я – небезпечний псих».
По-друге, Кремль прагне «капіталізувати» свої дипломатичні досягнення протягом 2016 року. Об’єктивно, це був один із найпродуктивніших років кремлівської дипломатії (і найпровальніший для дипломатії української). ЄС занурений у проблеми власної цілісності. Союз Україна-Польща напіврозвалений завдяки вдалим провокаціям. Туреччина – знову «друг» і т.д. Очевидно, все це Кремль хоче використати як аргумент на переговорах під час «Мінську-3».
По-третє, у російській пресі вже лунають тези, що, мовляв, вони готові «знищувати бази українських терористів». При цьому, Кремль продовжує свою тактику – мавпування дій Пентагону. Таким чином, вони попереджають, що хочуть атакувати військові об’єкти України, прикриваючись тим, що це – «бази терористів». Яка буде реакція у разі подібних нападів? Швидше за все, нічого, окрім «стурбованості» та «рішучого засудження». Це ж ще «не війна»? Отже, Росія декларує розширення методів ведення війни, і це хоче також використати у гіпотетичному «Мінську-3».
По-четверте, варто згадати нагнітання в Україні ситуації довкола обміну полоненими. Тепер, очевидно, Росія відмовиться від попередніх зобов’язань, щодо їх обміну, і висуне вимогу «припинення тероризму з боку України». Що, знову ж таки, означатиме чергову вимогу капітуляції.
Час обрано невипадково. Росія хоче пошвидше закрити українське питання, поки склалася вдала ситуація. Світ зайнятий своїми проблемами, у Вашингтоні – перехідний період, а в Україні – внутрішні проблеми.
Джерело: Петро Олещук

Коментарi

Коментарiв