Савченко є індикатором путінських спецоперацій, – публіцист

193
Проректор Острозької академії, філософ, публіцист Петро Кралюк прокоментував загострення ситуації у Криму та ймовірність повномасштабного наступу РФ.

За словами Кралюка, було зрозуміло, що 2016 рік для України буде складним в аспекті конфлікту з РФ, оскільки саме зараз Кремль реалізовує свої напрацювання минулих 2014 і 2015 років. З огляду на низку подій, Путіну вдається цей план, зокрема йдеться про зовнішньополітичні успіхи, серед яких нещодавнє «потепління» відносин із Туреччиною.
Крім того, російський лідер сподівається, що в низці західних країн до влади прийдуть сили, які підтримуватимуть його політику, завдяки чому можна буде відновити наступ на Україну. До того ж, Кремль має надію на внутрішній соціальний вибух в Україні, що також спростить реалізацію його плану.
«Нинішні події в Криму досить показові в цьому плані. Це одна з ланок війни Росії проти України – не більше й не менше. Безперечно, це провокація. Слабша сторона «нападає» на сильнішу, щоб остання відповіла агресією. Таке вже було – й не раз. Не вперше за таким сценарієм Росія розв’язує війну. Проте зараз такі дії – криза жанру. Хто всерйоз у світі сприйматиме байку, що українська сторона вчинила терористичні акти в Криму? Хіба що довірливі громадяни Росії, котрі свято вірять російській пропаганді. А ще – «корисні ідіоти» на Заході, які люблять Путіна», – зауважив у статті для Радіо Свобода публіцист.
Також він підкреслив, що нині дійсно є низка тривожних сигналів щодо можливого широкомасштабного наступу російської сторони. Наприклад, зафіксовано нарощення збройних сил РФ на східних і кримських кордонах. Крім того, Україна отримала «ляпас» від низки західних партнерів. Зокрема, йдеться про рішення польського Сейму чи візит до анексованого Криму французьких депутатів.
«Останнім часом у Києві розхитувалася й розхитується ситуація. Це й «тарифна демонстрація» профспілок, і «хресна хода» Московського патріархату на Київ, і вибухонебезпечні судові процеси проти айдарівців, і торнадівців. Нарешті – протести, які заходилася організовувати Надія Савченко. Остання є непоганим індикатором путінських спецоперацій. Якщо ця достойна дама починає активізовуватися – так і чекай неприємностей від російської сторони», – наголосив фахівець.
На його думку, ситуація у Криму дійсно створює можливість агресії Росії, але ймовірність реалізації цих гіпотез досить низька. Ймовірніше, що таким чином Путін спостерігає реакцію світової спільноти й самої України на ці провокації, шукаючи слабкі сторони нашої країни й партнерів.
«Не виключено, що він спробує представити Україну «державою-терористом», щоб ослабити її підтримку з боку Заходу й домогтися хоча б часткового зняття санкцій. Тут, безперечно, багато буде залежати від української влади. Поки що її реакція видається достатньо адекватною. Маємо заяви високих державних посадовців, у тому числі президента, з приводу «кримського інциденту», а також дії влади щодо збереження стабільності в країні», – підсумував Кралюк.

Коментарi

Коментарiв