Вам буде плювати на тарифи, якщо ваш будинок зруйнує війна, – Портніков

279
Український публіцист Віталій Портніков пояснив важливість усвідомлення того, що наша держава переживає процес будівництва у стані війни.

Потніков зауважив, що для «вибуху» серед населення і у ЗМІ стало достатньо лише однієї досить погано організованої провокації від російських спецслужб, гучної заяви Владіміра Путіна й одного змученого громадянина України, який зізнався в «диверсії».
Українці навіть стали значно менше згадувати про реформи, тарифи й корупцію, про яку якщо і згадують, то на тлі можливої ​​корумпованості військового начальства і постачання армії.
«Всі несподівано помітили те, про що не хотіли розмовляти весь минулий після Мінських домовленостей рік: війна нікуди не поділася. І саме вона – а не реформи, корупція і тарифи – загрожує Україні в першу чергу. Не матиме жодного значення, скільки ви платите за світло чи воду, якщо ваш будинок зруйнований – на вулиці і в притулку не платять. Чи не буде мати ніякого значення, наскільки якісно вчать ваших дітей в школі – якщо ваша дитина загине під обстрілом, її вже ніхто нічому не навчить. Чи не буде мати ніякого значення, яка в нашій країні освіта – якщо ваш син загинув, захищаючи Батьківщину від ворога, він вже не вступить до університету. І навіть якість медицини має значення тільки для тих, хто вижив. Скажу навіть більше: рівень демократії в державі має значення тільки тоді, коли ця держава є. А коли її немає – то не надто важливо, яка у неї модель управління. На Нема й суду нема. Навіть корумпованого», – наголосив публіцист.
Крім того. Він закликав перестати тішитися ілюзіями, вірити «ідіотам, які наживають на українських проблемах». За його словами, варто пам’ятати, що ми – країна, що воює і перебуває під постійною загрозою нової агресії. До того ж, ми держава, в якій є частина населення й частина політичної й підприємницької еліти, що готова погодитися навіть на окупаційний режим. У цьому аспекті достатньо згадати про Януковича, Азарова чи Аксьонова, які були частиною світу колабораціоністів, який нікуди не зникнув.
«Із цим доведеться жити. Жити довго. До краху путінського режиму, а, можливо, і довше, до переформатування того державного організму, який наїжачився злобою на наших кордонах. Жити в постійній військовій готовності і з великими витратами на армію. Жити без серйозних інвестицій. Жити з провокаціями і жертвами по всьому периметру дотику з ворогом – вчора на Донбасі, сьогодні в Криму, завтра – просто на російсько-українському кордоні. Жити в одному будинку з ворогами і зрадниками, які будуть прикидатися патріотами. Патріотами за рублі», – цитує newsru.ua Портнікова.
Також він підкреслив, що в цій ситуації варто або сприймати все як час непростого будівництва Української держави, результат якого сторицею відчують наші діти та внуки, або ж просто залишити Україну у спокої й поїхати звідси.
«Втім, потрібно пам’ятати, що Путін може прийти і туди, куди ви поїдете. А може не Путін. Можуть радикали з «ІДІЛ». У сучасному світі можна загинути під російським обстрілом в Авдіївці, а можна – на сяючій набережній Ніцци, в автобусі в Єрусалимі, в руїнах Алеппо, в поїзді в Мадриді, під танком в Стамбулі, в літаку над Єгиптом, в кафе в Парижі. І навіть в нью-йоркському хмарочосі, як ми всі знаємо по 11 вересня, теж можна», – підсумував журналіст.

Коментарi

Коментарiв