Дипломат звинуватив Клімкіна у «похованні міжнародного іміджу України»

172
Дипломат, громадський діяч, колишній речник Міністерства закордонних справ України Василь Філіпчук розкритикував діяльність чинного глави МЗС Павла Клімкіна.

Філіпчук нагадав, що після анексії Криму Росією й агресії РФ на Донбасі вже минуло два з половиною роки. І ось, за його словами, міністр закордонних справ України Павло Клімкін «додумався до заяв про розірвання дипломатичних відносин із РФ і навіть запровадження безвізового режиму».
«Єдина перешкода для цього, бачите – консульські питання. Як шкода, що Клімкін не читав Віденських конвенцій, а якщо і читав, то робить і говорить все запізно і не те…», – наголосив у своєму Facebook дипломат.
У цьому контексті він перерахував низку важливих факторів, які вказують на неправильність таких дій.
По-перше, дипвідносини між Україною й Росією фактично вже понад два роки у замороженому стані: «Якщо подивитися на основні 5 функцій диппредставництв відповідно до Конвенції про дипломатичні відносини у країні перебування, то усі вони або не виконуються чи виконуються у інший спосіб а-ля Мінський формат (йдеться про представництво на найвищому рівні, двосторонні переговори, представлення інтересів у відносинах з органами державної влади, отримання інформації тощо), або не можуть виконуватися за визначенням (розвиток дружніх взаємин у галузі культури, науки…)».
По-друге, за його словами, консульські послуги пов’язані, але не є синонімом терміну дипломатичні відносини. Більше того, у вже згаданій Конвенції й у низці інших міжнародних документах зазначено чітку різницю між дипломатичними та консульськими відносинами.
«Дивно, що міністр закордонних справ про це не знає. Третє. Головне! Все треба робити вчасно і з розумінням того, яка твоя стратегія і тактика її досягнення, а не просто щоб щось знову бовкнути у відповідь на черговий хід із російського боку», – підкреслив екс-речник МЗС.  
На його думку, дипломатичні відносини варто було розірвати ще в березні чи серпні 2014 року, а не погоджуватися в лютому 2015 року з узгодженням у Мінських домовленостях статусу РФ як «не сторони» конфлікту.
«2014 року він цього не робив, 2015 року він цього не робив, а зараз раптом прокинувся! Добре, розірвали – а що далі? Як з конфлікту виходитимемо? Саме про врегулювання – а не про загострення конфлікту мав би думати міністр закордонних справ. Можна піти на загострення, якщо воно є засобом для примусу до миру іншої сторони. Але пан Клімкін і його команда, на жаль, так і не спромоглись на розробку системного плану врегулювання конфлікту. І ось тут – розірвемо дипвідносини і запровадимо візовий режим. Боюсь, що за нинішніх умов подібні дії лише остаточно поховають залишки позитивного міжнародного іміджу України, завойованого на Майдані», – підсумував Філіпчук.

Коментарi

Коментарiв