Реєстрація Увiйти
Вхiд на сайт
» » Завдяки «закону Савченко» на волю можуть вийти десятки тисяч ув’язнених

Завдяки «закону Савченко» на волю можуть вийти десятки тисяч ув’язнених

8-08-2016, 19:40
Автор: mironetti
Переглядів: 305
Версія для друку
Перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова заявила, що протягом 10 років на свободу можуть вийти близько 40 тисяч ув’язнених відповідно до «закону Савченко».
«По-перше, ми повинні розуміти, що Конституція забороняє нам звужувати ті права, які на сьогодні є у громадян. Таким чином, скасування конкретно наданих прав, мабуть, може суперечити Конституції. Інша справа – конкретизувати закон. Можливо, внести якісь зміни для того, щоб адаптувати його до сучасних реалій. Можливо, в цьому є доцільність, тому що за нашими підрахунками, за період наступних 10 років у майбутньому близько 40 тисяч осіб підпадають під дію цього закону, враховуючи те, що сьогодні в пенітенціарних установах у нас перебуває близько 62 тисяч осіб», – заявила Севостьянова.

В ефірі 112вона зауважила, що під дію закону потрапили люди, які скоїли тяжкі злочини, зокрема йдеться про дев’яності роки минулого століття: «Всі ті особи, які мали невеликі терміни, вони і так, користуючись чинними нормами КПК або іншими процедурами, вони поступово покидають ці установи. А йдеться про людей, ще у дев’яності роки туди потрапили за істотні порушення закону».

«Тому, пом'якшення потрібні. Умови в СІЗО дійсно гірші, ніж в колоніях, і це несправедливо, коли наша судова система тримає там людей, є випадки, по 12 років. Навіть зараз у Лук'янівському СІЗО є більше 10 осіб, які більше 4 років чекають вироку суду. І, можливо, вони невинні. Тому для таких осіб цей закон важливий», – підсумувала високопосадовець.

Нагадаємо, за словами радника міністра внутрішніх справ України Зоряна Шкіряка, значне зростання рівня злочинності в державі протягом останнього часу спричинене, в тому числі, «законом Савченко».